ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Комітет Ткаченка пропонує прописати в законі визначення мови ворожнечі

29.10.2019, 16:30
Фото – detector.media
Фото – detector.media

Комітет Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики планує закріпити у законопроєкті про аудіовізуальні послуги визначення поняття “мова ворожнечі” в засобах масової інформації та, зокрема, у висловлюваннях народних депутатів.

Про це заявив голова профільного комітету Олександр Ткаченко під час засідання комітету 29 жовтня, повідомляє Укрінформ.

“Ми стали свідками того, що один із членів нашого комітету (народний депутат із фракції “Європейська солідарність” Софія Федина. – Ред.) використав, так би мовити, мову ненависті стосовно вищих посадових осіб держави. Не думаю, що це личить депутатам, членам нашого комітету тим паче. І наразі хотів би, щоб такі прояви хейтспічу канули в минуле. Очевидно, ми використаємо цю історію, щоб у законі про аудіовізуальні послуги розтлумачити надалі, що означає мова ненависті як у ЗМІ, так і діячами, які виконують державні повноваження, в тому числі народними депутатами”, – зазначив Ткаченко.

Як нагадує видання, 28 жовтня заступник голови Комітету ВР з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Олександр Качура (фракція “Слуга народу”) заявив, що подав до ГПУ і ДБР заяву про скоєння злочину депутатом від “ЄС” Софією Фединою через негативні висловлювання на адресу Президента Володимира Зеленського.

Депутат від “Європейської солідарності” Софія Федина висловила обурення спілкуванням Зеленського з добровольцями в Золотому, додавши, що Президент поводиться так, ніби вважає себе безсмертним.

26 жовтня Зеленський у селищі Золоте Луганської області спілкувався, як він висловився, з групою озброєних людей, і “деякі розмови виявились емоційними”. Змістом цієї розмови обурювались у соцмережах багато представників добровольчих підрозділів.

Як повідомляв ІМІ, ГО "Інститут масової інформації" та ГО "Детектор медіа" підготували свої пропозиції щодо найважливіших сфер дії головного медійного законопроєкту – про аудіовізуальні медіасервіси (медійного кодексу), над яким працює робоча група при Комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики.

25 жовтня заступник голови Комітету Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв під час форуму National Media Talk спрогнозував, що Верховна Рада зможе у грудні ухвалити в першому читанні законопроєкт про медіасервіси (аудіовізуальні послуги), який, зокрема, має юридично визначити, чи належать інтернет-портали до засобів масової інформації.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!