ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет свободи слова звернеться щодо "Прямого FM" до Зеленського

14.09.2020, 13:21
Фото – YouTube
Фото – YouTube

Комітет Верховної Ради з питань свободи слова має намір звернутися до Президента України Володимира Зеленського у зв’язку із ситуацією, що склалася стосовно позбавлення ліцензії радіостанції “Прямий FM”.

Про це заявив голова комітету Нестор Шуфрич (фракція “Опозиційна платформа – За життя”) під час погоджувальної ради 14 вересня, повідомляє Укрінформ.

“Мене дуже турбує ситуація зі свободою слова. Знову в нас Нацрада, представник Нацради Юрій Зіневич, до речі, призначений уже Президентом Зеленським, дав слово, що в “Прямого FM” не буде відібрано ліцензію. Наступного дня ліцензія була відібрана. Ми в середу (на комітеті) будемо це питання розглядати. І не виключаю, що будемо пропонувати Президенту замінити пана Зіневича як людину, яка ввела в оману Комітет Верховної Ради України з питань свободи слова”, – зазначив Шуфрич.

Як повідомляв ІМІ, 8 вересня товариство з обмеженою відповідальністю “Телеканал “Прямий” подало до Окружного адмінсуду Києва позов проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення через позбавлення ліцензії радіо “Прямий FM”.

3 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензію радіостанції “Прямий ФМ” (дочірній проєкт Прямого каналу) на мовлення в шести містах через відсутність мовлення на двох частотах протягом року після отримання ліцензії.

9 листопада 2018 року “Прямий ФМ” за результатами конкурсу отримав ліцензію на мовлення в шістьох населених пунктах (Марганці, Павлограді, Мелітополі, Білій Церкві, Переяславі-Хмельницькому та Лубнах).

Під час перевірки на підставі моніторингу від 3 і 5 грудня 2019 року Нацрада зафіксувала відсутність мовлення на двох частотах – у Марганці та Лубнах.

Представники “Прямого ФМ” вважають, що мовник отримав шість ліцензій, а не одну, а це Нацрада з власної ініціативи об’єднала шість частот в один бланк ліцензії.

Також представники “Прямого ФМ” повідомили, що мовник мав технічні труднощі з освоєнням двох частот у Марганці та Лубнах.

Члени Нацради намагалися з’ясувати, коли компанія зрозуміла, що не може освоїти всіх частот. Встановили, що в грудні 2019 року (тоді компанія подала заяву про вилучення двох частот), хоча ще в листопаді завершився річний строк для початку мовлення. Тобто, на думку членів Нацради, компанія запізно звернулася з такою заявою.

9 липня 2019 року Президент України Володимир Зеленський призначив Юрія Зіневича членом Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення.

15 липня 2019 року член Національної ради з питань телебачення і радіомовлення Юрій Зіневич на пресконференції спростував твердження про те, що пов'язаний відносинами з бізнесменом Ігорем Коломойським.

Liked the article?
Help us be even more cool!