ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

"Прямий" у суді оскаржує скасування ліцензії Нацрадою

08.09.2020, 16:00
Фото – people.in.ua
Фото – people.in.ua

Товариство з обмеженою відповідальністю “Телеканал “Прямий” подало до Окружного адмінсуду Києва позов проти Національної ради з питань телебачення і радіомовлення через позбавлення ліцензії радіо “Прямий FM”.

Про це повідомляється на сайті телеканалу.

“Прямий” не погоджується з рішенням Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення, оскільки вважає його протиправним і таким, що підлягає скасуванню, а свої права, свободи та охоронювані законом інтереси порушеними з огляду на нижченаведене.

Наведені “Прямим” факти свідчать, що під час ухвалення оскаржуваного рішення №1006 Національна рада не дотримувалася принципів, які покладено в основу її діяльності – законності, незалежності, об’єктивності, прозорості, доступності для громадськості, врахування культурної, ідеологічної та політичної багатоманітності в суспільстві, врахування загальновизнаних міжнародних норм і стандартів у галузі телерадіомовлення, повноти та всебічного розгляду питань та обґрунтованості прийнятих рішень”, – йдеться в повідомленні.

Крім того, позивач вважає, що рішення Нацради “прийнято необґрунтовано, упереджено, з порушенням законодавчо встановленого порядку прийняття рішення про призначення позапланової перевірки та його оформлення”.

Як повідомляв ІМІ, 3 вересня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення анулювала ліцензію радіостанції “Прямий ФМ” (дочірній проєкт Прямого каналу) на мовлення в шести містах через відсутність мовлення на двох частотах протягом року після отримання ліцензії.

9 листопада 2018 року “Прямий ФМ” за результатами конкурсу отримав ліцензію на мовлення у шістьох населених пунктах (Марганці, Павлограді, Мелітополі, Білій Церкві, Переяславі-Хмельницькому та Лубнах).

Під час перевірки на підставі моніторингу від 3 і 5 грудня 2019 року Нацрада зафіксувала відсутність мовлення на двох частотах – у Марганці та Лубнах.

Представники “Прямого ФМ” вважають, що мовник отримав шість ліцензій, а не одну, а це Нацрада з власної ініціативи об’єднала шість частот в один бланк ліцензії.

Також представники “Прямого ФМ” повідомили, що мовник мав технічні труднощі з освоєнням двох частот у Марганці та Лубнах.

Члени Нацради намагалися з’ясувати, коли компанія зрозуміла, що не може освоїти всіх частот. З’ясували, що в грудні 2019 року (тоді компанія подала заяву про вилучення двох частот), хоча ще в листопаді завершився річний строк для початку мовлення. Тобто, на думку членів Нацради, компанія запізно звернулася з такою заявою.

Liked the article?
Help us be even more cool!