ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Комітет свободи слова закликав політиків утриматися від тиску на ЗМІ та Нацраду у справі "Інтера"

04.06.2015, 12:54

Члени Комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики, розглянувши звернення телеканалу «Інтер», вирішили закликати політиків утриматися від тиску на ЗМІ та Національну раду з питань телебачення і радіомовлення. Про це йшлося 3 червня на засіданні комітету, повідомляє Телекритика.

У своєму зверненні «Інтер», зокрема, наголосив, що протягом останніх кількох місяців проти телеканалу начебто розгорнуто масштабну PR-кампанію з боку окремих політиків та посадових осіб органів державної влади. За твердженням «Інтера», кампанія має на меті дискредитацію телеканалу у період, коли Нацрада повинна розглянути питання про продовження його ліцензії на право мовлення. Заявники нагадали про начебто «неодноразові провокаційні безпідставні публічні заяви» народних депутатів Миколи Княжицького, Антона Геращенка, міністра внутрішніх справ Арсена Авакова. В таких діях вони вбачають спроби політичного тиску на канал «Інтер».

Крім в того, в зверненні йдеться про спроби психологічного тиску на членів Нацради. «Уже двічі рішення про продовження ліцензії телеканалу "Інтер" не було прийнято державним регуляторним органом у сфері медіа», - додаючи, що всі необхідні документи канал надав.

За твердження «Інтера», немає законних підстав не продовжувати ліцензію.

Член Комітету від фракції «Опозиційний блок» Юрій Павленко, який ініціював розгляд цього питання, зауважив, що заяви, на кшталт тієї, яку зробив міністр МВС, є аморальними.

Як нагадує видання, раніше Арсен Аваков заявив в інтерв'ю, що продовжувати ліцензію «Інтеру» - аморально. Перший заступник голови комітету Ольга Червакова заявила, що подібні заяви від посадових осіб і народних депутатів можна розцінити, як втручання в редакційну політику ЗМІ, що заборонено законом.

Як повідомляв ІМІ, Головне слідче управління МВС України проводить досудове розслідування за двома фактами, пов'язаними з телеканалом "Інтер". Так, до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено відомості про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ч.1 ст.171 (Перешкоджання законній професійній діяльності журналістів), ч.2 ст.364 (Зловживання владою або службовим становищем) Кримінального кодексу України.

30 березня народні депутати від “Народного фронту” попросили Генеральну прокуратуру допитати народного депутата від Опозиційного блоку Сергія Льовочкіна та українського бізнесмена Дмитра Фірташа з приводу продажу акцій телеканалу “Інтер”.

28 травня Національна рада з питань телебачення і радіомовлення скасувала засідання у зв'язку з відсутністю кворуму. На засіданні 28 травня Нацрада мала розглянути, зокрема, заяву телеканалу "Інтер" щодо продовження ліцензії.

20 травня народний депутат від "Народного Фронту" Микола Княжицький заявив, що телеканал "Інтер" не має законних підстав для продовження ліцензії для мовлення.

Народний депутат Андрій Левус на своїй сторінці у Фейсбук заявив, що Комітет Верховної Ради з питань національної безпеки визнав, що діяльність телеканалу "Інтер" та газети "Вести" загрожує національній безпеці і просить їх закрити.

28 травня заступник голови Нацради Григорій Шверк заявив, що у Нацради немає підстав не продовжувати ліцензію телеканалу "Інтер".

Телеканал “Інтер” заявив про прямий тиск з боку представників партії “Народний фронт”, пов’язаний із матеріалами про корупцію в уряді, які виходять у новинах на телеканалі.

У лютому 2013 року Дмитро Фірташ в партнерстві з колишнім тоді головою Адміністрації Президента України, а нині народним депутатом Сергієм Льовочкіним придбали Inter Media Group у екс-першого віце-прем'єра України Валерія Хорошковського. Продавець пояснив цей крок відсутністю можливості забезпечувати розвиток групи, за його даними, угода була укладена виходячи з оціночної вартості $2,5 млрд.

3 лютого 2015 року Group DF українського бізнесмена Дмитра Фірташа повідомила про те, що GDF Media Limited і підконтрольна їй Inter Media Group Limited сконцентрували 100% "Інтер", викупивши 29% у "Першого каналу" і 10% у ТОВ "Пегас телебачення "(Україна).
Прес-служба Group DF також уточнила, що GDF Media Limited ще в лютому 2013 року отримала в Антимонопольному комітеті України попередній дозвіл на набуття контролю над групою компаній, до складу якої входить і телеканал "Інтер", тому отримання додаткового дозволу на угоду з "Першим каналом "не було потрібно.

3 лютого пакет акцій ПрАТ "Телеканал "Інтер" в розмірі 29%, що належав ВАТ "Перший канал" (Москва, РФ), був перереєстрований на кіпрську Vacea Ventures Limited. Про це йдеться у повідомленні "Інтера" в системі розкриття Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР) 4 лютого.

Liked the article?
Help us be even more cool!