Комісія з журналістської етики розцінює як тиск на журналістів виклики на допити до міліції та прокуратури
Комісія з журналістської етики вкрай занепокоєна низкою звернень до редакцій українських ЗМІ з боку правоохоронних органів, що містять вимогу надання свідчень та відеоматеріалів щодо масових протестів, які відбуваються в країні. Про це повідомляється на сайті комісії.
“Ми розцінюємо такі дії представників МВС та Прокуратури як тиск на журналістів та редакції, що здійснюють висвітлення перебігу протестів у вкрай напружених та небезпечних умовах”, - йдеться у заяві.
У комісії зазанчають, що в цій заяві вони керуються Кодексом етики українського журналіста, зокрема п.16, в якому зазначено: “Необхідно протистояти проявам зовнішнього втручання в контент – як безпосередньому тиску, так і діям, що мають непрямі ознаки такого втручання.”
“Комісія закликає правоохоронців сконцентрувати свої зусилля на розслідуванні побиття журналістів, які відбувалися протягом останніх тижнів під час виконання ними професійного обов’язку: висвітлення протестів у столиці України та регіонах.
Ми також висловлюємо щиру підтримку колегам, які працюють над висвітленням подій в країні, дотримуючись правил Кодексу етики українського журналіста”, - зазначено в заяві.
Нагадаємо, Головне управління МВС у м. Києві вимагає від телеканалу “1+1” терміново надати персональні дані журналістів та операторів ТСН, які висвітлювали події 1 грудня у Києві. Така вимога пов'язана з тим, щоб допитати журналістів у якості свідків.
ГПУ викликала на допит журналістів телеканала новин "24", які висвітлювали події 30 листопада й 1 грудня в Києві.
На ім'я генерального директора медіахолдингу ZIK Дмитра Добродомова надійшов лист від прокуратури Львівської області, в якому вимагають надати усі відеоматеріали, відзняті 8 грудня у Львові на пр. Свободи працівниками телеканалу ZIK під час проведення мітингу на євромайдані.
Help us be even more cool!