ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Колектив Запорізької ОДТРК не хоче переходити в статус суспільного мовника

11.07.2014, 15:40

Запорізька обласна державна телерадіокомпанія оприлюднила заяву, в якій повідомляє про те, що працівники компанії приєднуються до колег, які наполягають на виключенні з Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» мережі ОДТРК. Про це повідомляє "Телекритика"
 
Іншими словами, йдеться про те, що колективи та керівництво більшості українських ОДТРК вважають за потрібне зберегти державне мовлення в регіонах, але не заперечують проти створення Національної суспільної телерадіокомпанії України на базі НТКУ та НРКУ.
 
Причиною такої позиції ЗОДТРК називають те, що система обласних державних телерадіокомпаній «завжди була надійним інструментом реалізації державної і, що найважливіше, державницької інформаційної політики», а якщо вони ввійдуть до НСТУ, то перетворяться на кореспондентські пункти без можливості мовити на своїх каналах.
 
«Унаслідок таких незважених та поспішних змін може виникнути серйозна загроза втрати державою та регіональними громадами місцевих телерадіомовників, які найбільш широко, системно й об’єктивно висвітлюють суспільно вагомі події на державному і регіональному рівнях», – зазначено в зверненні колективу ЗОДТРК.
 
На думку представників Запорізької ОДТРК, збереження державного мовлення в регіонах не суперечить ідеї створення центрального суспільного мовлення. При цьому ЗОДТРК висловлюють готовність трансформуватися:
 
«Вважаємо, що такі зміни не зашкодять реалізації ідеї появи в Україні суспільного телерадіомовлення – створення НСТУ на базі центральних державних телерадіоорганізацій (НТКУ, НРКУ та ін.). Одночасно будуть збережені обласні державні телерадіокомпанії, які, на нашу думку, впродовж перехідного періоду мають змінити структуру організації, формат мовлення та форму власності: з державної – на комунальну або змішану комерційно-комунальну з можливістю акціонування та обов’язковою умовою - утворенням органів громадського контролю за їхньою діяльністю», – зазначається у зверненні колективу Запорізької ОДТРК до керівництва Запорізького регіону та обласного осередку Національної спілки журналістів України. 
 
Нагадаємо, під час конференції «Трансформація державного мовлення в суспільне: шляхи та проблеми», організованої НРКУ 9 липня в Києві, більшість присутніх представників ОДТРК висловилися за збереження державного мовлення в регіонах і викреслення мережі ОДТРК з закону про суспільне мовлення, наприклад, Вінницька й Одеська ОДТРК. Раніше про негативне ставлення до ліквідації державного регіонального мовлення заявила Рівненська НСЖУ та учасники круглого столу «Роль суспільного телебачення у висвітленні життєдіяльності регіонів», проведеного в Харкові. Пропозицію прибрати ОДТРК з закону про суспільне мовлення висловив сектерар НСЖУ Сергій Омельчук.

Медіа-юрист Ігор Розкладай так скоментував для ІМІ цю тенденцію: "ініціатори подібних обговорень і протестів бояться будь-яких змін назагал, а по-друге побоюються бути звільненими, хоч ще не факт що їх звільнятимуть. Хоч вочевидь якась частка персоналу таки підпаде під звільнення. Вони не дбають про якість мовлення, а про своє робоче місце. Нехай вони доведуть, який реальний вплив вони мають на суспільство і є для них важливими". 

"Телекритика"

Liked the article?
Help us be even more cool!