Клірику УПЦ МП з Черкащини, який у соцмережах підтримував війну Росії, повідомили про підозру
![](/upload/media/2024/03/06/65e8444baee4e-18.jpg)
Служба безпеки України повідомила про підозру митрофорному протоієрею Черкаської єпархії УПЦ МП, який виправдовував збройну агресію РФ. Про це повідомила пресслужба СБУ.
За даними слідства, він на власній фейсбук-сторінці героїзував російських окупантів та заперечував їхні воєнні злочини проти України. Також там він поширював прокремлівські наративи, якими намагався дискредитувати українських захисників.
“Зокрема, звинувачував українських захисників у підготовці до воєнних провокацій в Одесі та називав бійців спецпідрозділу “Азов” – “нацистами”. Свої дописи фігурант доповнював репостами з ворожими гаслами, фотографіями та відеосюжетами з прокремлівських інтернет-ресурсів”, – зазначає СБУ.
Під час обшуку за місцем проживання клірика виявили заборонену символіку та мобільний телефон, з якого він поширював антиукраїнську агітацію. Спецслужба зазначає, що ініційовані нею експертизи “підтвердили факти злочинних дій фігуранта”.
Клірику повідомлено про підозру за ч. 2 та ч. 3 ст. 436-2 Кримінального кодексу України (виправдовування збройної агресії РФ проти України, глорифікація її учасників).
Розв'язується питання щодо обрання йому запобіжного заходу. Йому загрожує до восьми років в'язниці з конфіскацією майна.
Як повідомляв ІМІ, у лютому 2024 року СБУ повідомила четверту підозру керівнику Черкаської єпархії УПЦ МП в порушенні рівноправності громадян залежно від їхніх релігійних переконань, вчинене службовою особою повторно. У 2023 році йому повідомили вже три підозри за розпалювання міжрелігійної ворожнечі та заперечення збройної агресії рф. Матеріали цих справ скеровано до суду.
Help us be even more cool!