Клімкін вважає вирок Марківу "упередженим емоційним політичним рішенням, до якого доклалася Росія"
Колишній міністр закордонних справ України Павло Клімкін вважає, що винесений вирок нацгвардійцю Віталію Марківу, якого в Італії засудили до 24 років ув’язнення за обвинуваченням у причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році, є упередженим емоційним політичним рішенням, до якого доклалася Росія. Про це він сказав Громадському.
“Це упереджене емоційне політичне рішення, до якого доклалася Росія. Упевнений, що вищі інстанції – чи Апеляційний суд, чи касаційний, чи Європейський – його виправдають”, – сказав Клімкін.
Він зазначив, що українська влада мало що може зробити, оскільки Марківа судили як громадянина Італії, і дії України можуть сприйняти як політичний тиск. Клімкін нагадав, що українська сторона пропонувала спільну слідчу групу, але італійці проігнорували цю пропозицію.
Як повідомляв ІМІ, 24 вересня 2019 року Президент України Володимир Зеленський запропонував прем’єр-міністру Італії Джузеппе Конте створити спільну слідчу групу для з’ясування обставин смерті італійського журналіста Андреа Роккеллі. Він зазначив, що очікує всебічного та об’єктивного розгляду справи засудженого в Італії Віталія Марківа.
12 липня 2019 року суд в італійському місті Павія засудив до 24 років ув’язнення бійця Національної гвардії України Віталія Марківа, якого звинуватили в причетності до вбивства італійського фотографа Андреа Роккеллі на Донбасі у 2014 році.
Віталія Марківа, який має громадянство України та Італії, було заарештовано 30 червня 2017 року в аеропорту Болоньї. Його звинувачують у причетності до загибелі італійського фоторепортера Андреа Роккеллі та російського перекладача Андрія Миронова внаслідок стрілянини біля Слов’янська 24 травня 2014 року.
Військовий відкидає обвинувачення і заперечує свою причетність. Його адвокат Рафаелле Делла Валле вважає обвинувачення проти Віталія Марківа безпідставними, а слідство упередженим. Україна також заперечує причетність бійця Національної гвардії до смерті італійського репортера.
Сторона обвинувачення – батьки загиблого, журналістські організації Італії – наполягали на версії умисного вбивства фотокореспондента під час війни на Донбасі.
Help us be even more cool!