IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2019 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

1

9

56

3

15

Хакери встановили шпигунські програми користувачам WhatsApp

Фото – whatsapp.en.softonic.com

Інтегрована з Facebook служба миттєвих повідомлень WhatsApp повідомила 13 травня, що хакери змогли віддалено встановити програмне забезпечення на телефонах та інших пристроях, використовуючи вразливість у популярному додатку. Про це повідомляє Радіо Свобода.

Компанія, яку у WhatsApp назвали “потужним кіберактором”, зламувала пристрої з використанням звичайного дзвінка в месенджері.

WhatsApp випустила оновлення програми і закликала 1,5 мільярда користувачів сервісу оновити свої додатки для захисту пристроїв.

Видання Financial Times повідомило, що виробником шкідливого програмного забезпечення є ізраїльська фірма NSO Group. У своїй заяві NSO Group заявила, що її продукти дозволяють урядовим розвідувальним та правоохоронним органам проводити розслідування та боротися зі злочинністю і тероризмом.

Правозахисна організація Amnesty International стверджує, що є докази того, що цей інструмент використовувалися авторитарними режимами, щоб контролювати активістів та журналістів.

14 травня суд в ізраїльському місті Тель-Авів розгляне клопотання Amnesty International, яка закликає Міністерство оборони Ізраїлю скасувати ліцензію NSO Group на експорт продуктів цієї компанії.

 

Ще Новини