Керівників буковинських видань викликають до міліції за "незаконну діяльність"
21 липня в Управлінні по боротьбі з економічними злочинами УМВС України в Чернівецькій області редактор інформаційного порталу БукІнфо Сергій Зарайський давав покази за скаргою представника місцевого ОО «Майдан» та голови Громадської ради при УСБУ в Чернівецькій області Володимира Вакарюка, у якій останній звинувачує мас-медіа в «незаконній діяльності». Про це повідомляє регіональний кореспондент ІМІ.
Нагадаємо, Вакарюк подав позов проти низки чернівецьких інтернет-ЗМІ в червні 2014 року, вимагаючи компенсації в мільйон гривень
18 липня в Першотравневому районному суді м.Чернівці відбулось попереднє слухання справи за позовом Володимира Вакарюка. Наступний розгляд справи відбудеться 15 вересня. Нагадаємо, 15 липня суд зробив перерву, аби сторони могли ознайомитись з заявою позивача в новій редакції. В цій заяві Вакарюк відмовився від грошової компенсації в мільйон гривень.
Тим часом, позивач подав скаргу до УМВС в Чернівецькій області щодо того, на яких підставах портали БукІнфо, а також «Час» та Букньюз здійснюють свою «протиправну діяльність». 21 липня покази надавав керівник порталу БукІнфо Сергій Зарайський.
“Це зведення особистих рахунків з журналістами, це - наклеп на засоби масової інформації, - переконаний Сергій Зарайський. - Він (Володимир Вакарюк - ІМІ) написав скаргу, а вірніше кляузу, про те, що ми здійснюємо незаконну професійну діяльність. На яких підставах, на яких реєстраційних документах ми діємо, а також на яких підставах ми здійснюємо комерційну рекламну діяльність. Я зареєстрований як приватний підприємець, я сплачую податки, у мене в КВЕДах записано, що я здійснюю рекламну, інформаційну діяльність. Я дав ці свідчення”.
Окрім того, позивач раніше написав ще одну заяву до міліції на редактора порталу Букньюз Юрія Чорнея стосовно буцімто вимагання грошей.
“Мені в п’ятницю (11 липня - ІМІ) зателефонували з міліції і запросили на розмову в райвідділок, - розповів журналіст Юрій Чорней. – Адже позивач написав ще й заяву в міліцію. І написав відверту брехню. Приписав слова, які не казали. Як себе поводити в такому випадку? Я впевнений, що мета такого позову – відволікти мене від важливих справ, журналістської діяльності, написання матеріалів. Я готовий іти в суд для захисту, підтверджувати свою правоту як відповідач. Ніхто не ставить питання про виведення журналістів за межі правового поля, але коли все виходить за межі здорового глузду”.
Сам же позивач Володимир Вакарюк під час судового засідання 18 липня на прохання журналістів прокоментувати позов, відмовився, вказавши лише, що про все розповість після судового рішення. На сторінці у Фейсбуці в нього наступний запис: «Цікаво, якщо хтось називає себе журналістом, то він вже може бути "місією", давайте всі себе будемо називати журналістами, бо в нас демократія і матеріальні закони не діють».
Help us be even more cool!