Кандидат у члени Нацради Тарас Шевченко презентував свою програму діяльності
Кандидат на посаду члена Національної ради з питань телебачення і радіомовлення від журналістського руху «Стоп цензурі!», директор Інституту медіа права Тарас Шевченко визначив 15 пріоритетів діяльності регуляторного органу, які склали програму діяльності його як кандидата в члени Нацради. Свою програму він оприлюднив на прес-конференції 16 травня, повідомляє Телекритика.
Це такі 15 пріоритетів:
1. Захист інформаційного простору - у тому числі співпраця з Генеральною прокуратурою України в розслідуванні ознак злочинів у діяльності іноземних та українських телерадіокомпаній.
2. Прозорість медіа власності - ведення Державного реєстру телерадіоорганізацій України.
3. Впровадження суспільного мовлення.
4. Контроль за ЗМІ під час виборів - не лише контроль, а й винесення порад, як мають діяти ЗМІ під час виборів.
5. Захист прав журналістів, а не власників телеканалів і радіостанцій.
6. Чітке дотримання рекламного законодавства - у тому числі контроль за рекламою алкоголю.
7. Запровадження цифрового мовлення - у тому числі можливе переліцензування оператора цифрового ТБ, компанії «Зеонбуд» і виправлення недоліків цифрового конкурсу: компанії, які вчасно не розпочали мовлення, мають втратити ліцензії.
8. Захист інтересів місцевих телерадіокомпаній.
9. Скасування непотрібних змін до ліцензій - спрощення і дерегуляція ведення бізнесу, внесення інформації шляхом повідомлення до державного реєстру.
10. Зняття несправедливих обмежень на участь у конкурсах - зменшення суми ліцензійного збору з 10% до 1% (оскільки закон говорить про суму ліцензійного збору «до 10%»).
11. Лібералізація системи автоматичного продовження ліцензій - зміни норм закону, за якими будь-які попередження блокують право компанії автоматично продовжувати ліцензії, що призвело до того, що нині жодні великі компанії не отримують попереджень, натомість для невеликих опозиційних компаній це є способом позбавлення ліцензій (як «Чорноморська ТРК» або чернівецька ТВА).
12. Запровадження штрафів - у всіх країнах штрафи є основною санкцією, яку накладають регулятори.
13. Ефективний розгляд скарг глядачів і слухачів (у тому числі скарг щодо змісту програм) - санкції мають накладатися насамперед на підставі скарг, а не власних моніторингів Нацради.
14. Співпраця з інститутами громадянського суспільства - посилення співпраці з Громадською радою при Нацраді.
15. Європейська інтеграція - адаптація українського законодавства до вимог ЄС.
Нагадаємо, журналістський рух “Стоп цензурі!” закликає Верховну Раду обрати членом Національної ради з питань телебачення і радіомовлення директора громадської організації «Інститут Медіа Права» Тараса Шевченка.
Верховна Рада підтримала закон щодо дострокового припинення повноважень членів Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення. Також Рада надала собі право відправляти своїх членів Нацради у відставку.
Комітет Верховної Ради з питань свободи слова та інформації у зв'язку з достроковим припиненням повноважень членів Нацради, призначених за квотою ВР, оголосив відбір кандидатур на заміщення чотирьох вакантних посад членів Нацради.
Help us be even more cool!