ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Кабмін вніс Києво-Печерську лавру до Держреєстру нерухомих пам'яток України

21.02.2023, 17:34
Фото – slovoidilo.ua
Фото – slovoidilo.ua

Кабінет Міністрів вніс ансамбль Києво-Печерської лаври та низку прилеглих будівель до Державного реєстру нерухомих пам'яток України.

Відповідну постанову №150 “Про внесення об’єктів культурної спадщини національного значення до Державного реєстру нерухомих пам’яток України” уряд ухвалив 17 лютого.

До постанови додано перелік об'єктів культурної спадщини національного значення, який вноситься до Держреєстру нерухомих пам'яток України. 

До переліку, зокрема, також увійшли Успенський собор, Дзвіниця Успенського собору, Троїцька надбрамна церква, келії, корпуси, друкарня, трапезні, палітурня, інші церкви, башти, Ближні печери, Дальні печери тощо.

Як повідомляв ІМІ, 5 січня Успенський собор та Трапезну церкву Києво-Печерської лаври повернули державі. У цих двох культових споруд, розташованих на території заповідника “Києво-Печерська лавра”, закінчився термін дії договору оренди. 

7 січня предстоятель ПЦУ вперше провів богослужіння в Києво-Печерській лаврі. Воно стало можливим після того, як держава повернула у свою власність Свято-Успенський собор і Трапезну церкву.

Раніше намісник Свято-Успенської Києво-Печерської лаври митрополит Павло (Лебідь) звернувся до президента Володимира Зеленського з проханням не забирати в Української православної церкви Московського патріархату два храми на території лаври.

1 грудня 2022 року президент Володимир Зеленський застосував персональні санкції щодо представників релігійних організацій, афілійованих із центрами впливу в Російській Федерації. 3 грудня СБУ опублікувала перелік з 10 осіб, які потрапили до санкційного списку РНБО. Серед них, зокрема, клірик УПЦ МП, ексдепутат Вадим Новинський та намісник Києво-Печерської лаври Павло (Петро Лебідь).

Рада національної безпеки та оборони доручила Кабінету Міністрів запропонувати Верховній Раді заборонити діяльність УПЦ МП в Україні, а також ініціювала перевірку законності перебування УПЦ МП в Києво-Печерській лаврі.

СБУ останніми місяцями проводила безпекові заходи на об’єктах УПЦ МП по всій Україні. Під час слідчих дій правоохоронці виявляли антиукраїнські матеріали, російську пропаганду, підозрілих осіб на територіях УПЦ МП тощо.

Liked the article?
Help us be even more cool!