ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналісти в США стурбовані вироком інформатору Wikileaks

22.08.2013, 13:52

Журналісти в США стурбовані вироком інформатору Wikileaks Бредлі Меннінгу, який отримав 35 років в'язниці за розголошення конфіденційних документів уряду США. Про це заявив РИА Новости директор з правового захисту американського Комітету журналістів за свободу преси Грег Леслі.

«Ми завжди стурбовані, коли має місце вирок суду за поширення інформації, яка законним чином може бути цікава публіці», - сказав Леслі, який майже 20 років працює адвокатом у журналістській організації.

За його словами, та обставина, що Меннінга судили у військовому трибуналі, завадила його захисту відстоювати думку, що підсудний діяв в інтересах суспільства.

Леслі вважає, що справа Меннінга матиме негативний вплив на тих, хто може в майбутньому поширити подібну інформацію. «Це завжди буде мати вплив на викривачів, у тому числі таких, як Сноуден. Такі вироки будуть викликати страх у законних викривачів», - сказав адвокат.

На питання, чи є сайти, подібні Wikileaks, засобами масової інформації, адвокат сказав, що вони діють по-різному і не відповідають будь-якій певній моделі роботи. «Об'єктивних стандартів не існує. Іноді сайт Wikileaks, отримавши інформацію, уважно визначав, чи є в ній суспільний інтерес, і давав можливість уряду заперечити, що малася важлива причина залишати інформацію в секреті, оскільки вона стосувалася національної безпеки. Так було у випадку з вертольотами Black Hawk і загибеллю оператора Рейтер. Wikileaks тоді діяли як журналісти», - пояснив він.

«Але в деяких випадках, особливо на початку, коли вони просто викладали всі документи, їх важко було назвати журналістами. Вони могли сказати, що в цьому був суспільний інтерес, і що була законна причина для публікації, але вони не завжди діяли як журналісти», - сказав юрист.

Нагадаємо, Меннінг отримав 35 років в'язниці за розголошення 700 тисяч секретних документів. Крім того, його позбавили звання і вигнали з лав збройних сил. Звинувачення вимагало для Меннінга 60 років в'язниці. Вирок дозволить Меннінгу, якому зараз 25 років, вийти на свободу до того, як йому виповниться 60 років, і претендувати на звільнення у віці приблизно 35 років.

Liked the article?
Help us be even more cool!