ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Жоден з п’яти випадків знищення авто журналістів на Дніпропетровщині не розслідувано – НСЖУ

14.03.2017, 11:15

Пʼять випадків понівечення автомобілів, які належать журналістам, сталося на Дніпропетровщині за останніх сім місяців. Із них – чотири підпали. Медійники вважають це помстою за професійну діяльність, а правоохоронці так і не знаходять винних по жодному із випадків. Про це повідомляє “Детектор медіа” з посиланням на прес-службу НСЖУ.

Як відомо, останній випадок підпалу стався вночі 11 березня у Нікополі, коли на автопаркові невідомі підпалили автомобіль позаштатного кореспондента видання “Город Никополь” Руслана Соловйова. Ще одному журналісту цього ж медіа Віктору Артеменку невідомі розтрощили автомобіль сокирою біля редакції 21 лютого.

Раніше, 25 лютого, у Камʼянському згорів автомобіль Станіслава Мілославського, редактора газети “Антимафія”, а в ніч проти 12 лютого невідомі підпалили автівку редактора сайту 5692.com.ua і газети “Город 5692” Сергія Гузя. Крім цього, 15 серпня 2016 року в Дніпрі невідомі підпалили автомобіль тодішній головній редакторці газети “Зоря” Ксенії Зайцевої.

Гузь вважає, що прослідковується чіткий зв'язок між професійною діяльністю і цими випадками.

“Ці журналісти і ЗМІ найбільше критикували дії влади, писали про тендери, корупційні зв’язки та інші подібні теми. Тому виглядає так, що на Дніпропетровщині комусь не подобається така преса, яка пише про зловживання влади. Імовірно, це така форма тиску. Адже коли немає цензури, то офіційними шляхами неможливо заборонити поширювати матеріали про зловживання влади. Отже, вдаються до засобів залякування. Тим журналістам, які пишуть про владу позитивно, ніхто не палить автівки”, – прокоментував він.

Він зауважив, що жодного випадку із тих що сталося, не розслідувано. Притягнутих до відповідальності немає, не встановлені зловмисники. Гузь вважає, що “правоохоронці не надто зацікавлені в розкритті злочинів”.

“Коли спалили моє авто, поліція прибула з запізненням на 40 хвилин, нікого вже знайти було неможливо… Є злочини, підпали, але не знайдено ні виконавців, ні замовників”, – сказав він.

В.о. голови НСЖУ Сергій Томіленко вважає, що безкарність залишається системною проблемою, якщо це стосується злочинів проти журналістів. “...Правоохоронна система неефективно розслідує злочини проти журналістів і ЗМІ. І тут варто говорити або про відверте небажання або про недостатню компетенцію. Тому закликаємо всіх колег проявляти солідарність та тримати ці справи в полі уваги, аби не дати їм розвалитися, як це не рідко трапляється”, – зазначив Сергій Томіленко.

Як повідомляв ІМІ, 12 лютого у Кам’янському (Дніпропетровська область) невідомі спалили авто головного редактора сайту “5692” і газети “Місто 5692” Сергія Гузя. Головний редактор також пов’язує інцидент зі своєю професійною діяльністю.

За фактом підпалу авта Сергія Гузя поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 2 статті 194 Кримінального кодексу України (умисне знищення чи пошкодження майна).

22 лютого у Нікополі (Дніпропетровська область) невідомі порубали сокирою автомобіль Volvo журналіста “Город Никополя” Віктора Артеменка. Він пов’язує пошкодження майна зі своєю журналістською діяльністю.

Нікопольська поліція відкрила кримінальне провадження за частиною 1 статті 194 Кримінального кодексу України (умисне пошкодження майна).

25 лютого у місті Кам’янському (Дніпропетровська область) згорів автомобіль Citroën C5, який належить правозахиснику, видавцеві, редактору газети “Антимафия” Станіславу Мілославському.

Liked the article?
Help us be even more cool!