ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Інститут Медіа Права вважає побиття журналістів на євромайданах злочином за ст. 171 ККУ

03.12.2013, 15:17

Інститут Медіа Права висловлює обурення брутальним побиттям журналістів, які виконували свої професійні обов’язки, бійцями спецпідрозділу МВС «Беркут», що захищали Адміністрацію Президента України. Про це йдеться у заяві організації, оприлюдненій на її сайті.

“Під час подій, що мали місце 1 грудня на вулиці Банковій у м. Києві, представники влади нещадно били кийками та ногами не лише людей, які провокували конфлікт, але й журналістів, які фіксували події. Як наслідок понад 50 українських та іноземних журналістів отримали тілесні ушкодження. Міліція чітко бачила і мала розуміти, що ці люди не становлять жодної загрози, однак це їх не зупинило. Крім фізичного насильства проти журналістів також була знищена професійна апаратура: фотоапарати та відеокамери. Події зафіксовані на фото та відео, а також свідченнями очевидців. Зокрема постраждали журналісти Reuters, AFP, Української Правди, 5 каналу, Українського тижня, LB.UA, UBR та ін”, - йдеться у заяві.

В організації також зазначають, що протягом попередніх днів журналісти також ставали об’єктами нападів як з боку правоохоронців, так і з боку провокаторів, які як стверджується, організовані владою з метою дестабілізації ситуації в країні.

Інститут Медіа Права нагадує, що одним з основних завдань міліції є забезпечення особистої безпеки громадян,  захист  їх  прав  і свобод, законних інтересів.

“Закон говорить, що застосування сили, має бути виправданим обставинами і пропорційним загрозам. Є очевидним той факт, що журналісти, які фіксували події з метою об’єктивного висвітлення, не становили жодної загрози життю й здоров’ю працівників міліції чи громадян, а відтак застосування сили щодо журналістів є перешкоджанням їх професійній діяльності, за що передбачена кримінальна відповідальність”, - йдеться у заяві.

Інститут Медіа Права закликає владу негайно припинити насильство проти журналістів, розслідувати вже вчинені злочини і компенсувати майновий та моральних збиток потерпілим. “Ми закликаємо міжнародну журналістську спільноту підтримати своїх колег і засудити дії українською влади”, - зазначено у заяві.

Liked the article?
Help us be even more cool!