ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Ім'я Павла Шеремета впишуть у Меморіал журналістам у Вашингтоні

24.05.2017, 11:16

Ім'я Павла Шеремета впишуть у Меморіал журналістам у Музеї новин у Вашингтоні - Newseum – разом із іменами ще 13 журналістів світу, які загинули в 2016 році. Про це повідомляється на сайті музею, інформує “Українська правда”.

Імена тих, хто загинув, добуваючи чи передаючи новини, додадуть вранці 5 червня.

5 червня 2016 року в Афганістані загинув американський фотокореспондент Девід Гілкі – у річницю смерті його ім'я додадуть до списку журналістів, які загинули при виконанні професійного обов'язку.

Разом із ним увічнять ім'я його колеги, який також загинув в Афганістані, імена чотирьох журналістів, які загинули в Сирії, двох, які загинули в Іраку, а також по одному, загиблому у Лівії, Сомалі, Бразилії, Мексиці, Індії та Україні.

Павла Шеремета внесуть у меморіал як журналіста "Української правди" і "Радио Вести".  

Після церемонії у меморіалі значитимуться імена 2 285 журналістів, які загинули з 1837 року.

Білорус за походженням Павло Шеремет довгий час працював журналістом у Росії, а в останні роки – в інтернет-виданнях та на радіо в Україні. У Білорусі він створив видання “Білоруський партизан”, в Україні долучився до розвитку “Української правди” та заснував Школу журналістики “Української правди”.

Як повідомляв ІМІ, 10 травня проект “Слідство.Інфо” та міжнародна мережа OCCRP презентували документальний фільм про вбивство журналіста Павла Шеремета “Вбивство Павла”.

У фільмі йдеться про те, що в ніч перед вбивством Шеремета біля його будинку був присутній чоловік, який працював в СБУ до 2014 року, Ігор Устименко. Устименко був присутній біля будинку Шеремета принаймні кілька годин уночі, коли під автівку журналіста було підкладено вибухівку. Він приїхав на місце події на Шкоді Октавії АА 2551 МО сірого кольору. Її зафіксували кілька камер спостереження в районі, де проживав Павло.

Сам Устименко відмовився коментувати свої зв'язки з СБУ, а в розмові з журналістами не зміг конкретно відповісти, що робив у ніч убивства Шеремета біля його будинку.

В СБУ заявили, що Ігор Устименко був звільнений з СБУ 29 квітня 2014 року.

14 травня Президент України Петро Порошенко заявив, що екс-працівник СБУ Ігор Устименко, який фігурує у розслідуванні журналістів “Слідства.Інфо” про вбивство Павла Шеремета, буде допитаний 15 травня.

15 травня голова СБУ Василь Грицак заявив, що СБУ не може викликати на допит 15 травня Ігоря Устименка, оскільки він не виконував завдання відомства напередодні вбивства журналіста Павла Шеремета біля його будинку.

15 травня Національна поліція допитала Ігора Устименка.

Павло Шеремет загинув у Києві 20 липня 2016 року в результаті вибуху автомобіля, в якому перебував. Вибух стався о 7:45 ранку на розі вулиці  Богдана Хмельницького та Івана Франка навпроти ресторану McDonalds.

Автомобіль належав керівнику “Української правди” Олені Притулі, її в машині не було.

Liked the article?
Help us be even more cool!