ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ІМІ закликає Раду не ухвалювати законопроект №6523, яким дозволятиметься блокування веб-сайтів

05.11.2012, 07:50

Громадська організація «Інститут масової інформації» заявляє про неприйнятність пропонованої редакції проекту закону №6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав». Зміни до статті 52 Закону України «Про авторське право і суміжні права» запроваджують недосконалий механізм захисту авторських прав, який відкриває широкі можливості для зловживань.

Проблема полягає в тому, що по-перше, у відповідь на згадане порушення авторського або суміжного права пропонується надмірне обмеження – блокування веб-сайту замість блокування конкретної сторінки, на якій імовірно нелегально розміщено контент. По-друге, обов’язок блокування веб-сайту покладається на провайдера телекомунікацій. Участь суду в такому випадку не передбачена і буде знівельована, оскільки витрати ресурсів на судовий процес і на зміну провайдера телекомункацій є неспівмірними, відповідно блокування веб-сайтів оскаржуватиметься дуже рідко. По-третє, пропонований механізм не містить запобіжників від зловживань, адже він навіть не передбачає для потенційного порушника авторських прав можливості подати докази своєї невинуватості. Згідно із законопроектом у відповідь на заяву про порушення авторських прав може слідувати лише зняття оскаржуваного контенту або блокування веб-сайту; відхилення заяви, навіть помилкової або завідомо брехливої, неможливе.

Для захисту авторських і суміжних прав уважаємо більш прийнятною модель, яка використовується на Заході, зокрема у США, коли володілець таких прав звертається безпосередньо до володільця веб-сайту і тільки в разі недосягнення згоди між ними – до інших суб’єктів, зокрема судових органів.

Таким чином, запропонований народними депутатами Максимом Луцьким, Катериною Самойлик та Олегом Зарубінським механізм відкриває механізми для зловживань шляхом блокування цілих веб-сайтів, зокрема політичної спрямованості. Крім того, законопроект несе загрозу Інтернет-спільноті, протиставляючи одне одному різні категорії її суб’єктів – володільців веб-сайтів і провайдерів телекомунікацій.

Виходячи з цього закликаємо народних депутатів не ухвалювати законопроект №6523 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо врегулювання питань авторського права і суміжних прав» у пропонованій редакції.

Liked the article?
Help us be even more cool!