ІМІ переглянув результати дослідження достовірності топ-50 інтернет-медіа
ІМІ переглянув результати дослідження достовірності топ-50 інтернет-медіа. Загалом було виправлено в бік покращення 134 новини з п'яти тисяч, що становить 2,68% від загальної кількості новин. Ситуація суттєво змінилася лише для окремих медіа, але ті ЗМІ, що були лідерами, - лишилися лідерами, а аутсайдери лишились аутсайдерами.
ІМІ просить вибачення за технічні помилки, які були допущені в результатах дослідження достовірності новин у топ-50 інтернет-ЗМІ.
Помилки були допущені через те, що ми вперше працювали у форматі робот+людина і не врахували деяких нюансів такої специфічної роботи, які не були очевидні в самому процесі. Для нас це стало важливим уроком, і ми зробили серйозні висновки з цієї ситуації, зокрема щодо подальших моніторингів у такому форматі.
ІМІ вніс корективи до методології оцінювання новин, написаних на основі повідомлень від соцмереж (про це ми писали окремо, детально почитати можна за цим посиланням: https://imi.org.ua/articles/sotsmerezhi-novi-pravyla-vykorystannia-v-zhurnalists-kykh-materialakh-rekomendatsii-vid-imi/), і це також вплинуло на перегляд результатів моніторингу.
Врахувавши всі помилки, ми переглянули ще раз, вручну, усі результати і внесли необхідні виправлення.
Ми завжди готові визнавати наші помилки і вибачатися за них та завжди відкриті до діалогу.
Некоректну базу було видалено. Коректна розташована за цим посиланням:
Методологія дослідження розташована тут:
https://imi.org.ua/monitorings/metodolohiya-monitorynhu-yakosti-novyn-v-onlajn-zmi/
Help us be even more cool!