Ігор Гужва, фото – Радіо Свобода

Головний редактор інтернет-видання “Страна.UA” Ігор Гужва, який попросив політичного притулку в Австрії, повідомив, що суд ухвалив рішення про його затримання та примусове доправлення на судове засідання, повідомляє Інтерфакс-Україна.

“Учора суд постановив мене затримати і примусово доставити на засідання (якщо цього не станеться, то наступний крок – оголошення в розшук). Паралельно Банкова (вул. Банкова в Києві, де розміщується Адміністрація президента України – ред.) доручила організувати тиск на Австрію за дипломатичними каналами з метою добитися моєї видачі”, – написав Гужва 6 лютого на своїй сторінці у Facebook.

Він також не виключив, що Президент України Петро Порошенко порушуватиме питання про нього під час його майбутнього візиту до Відня. “Тож боротьба триває. Але ми дивимося на речі тверезо і до неї готові”, – написав він.

Як повідомляв ІМІ, 31 січня головний редактор інтернет-видання “Страна.ua” Ігор Гужва повідомив, що залишив територію України і попросив політичного притулку в Австрії. У своєму зверненні він заявив про тиск з боку влади та нагадав, що проти нього порушено п’ять кримінальних справ. Також Гужва заявив, що виїхав за кордон через загрози його життю і свободі.

1 лютого Генеральна прокуратура готує клопотання до суду про стягнення застави з директора ТОВ “Вісті Мас-Медіа” Ігоря Гужви в дохід держави та зміну йому запобіжного заходу на більш суворий, оскільки вважає, що він свідомо затягував розгляд судом кримінальних проваджень стосовно нього.

2 лютого генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ збирається клопотати про міжнародний розшук Ігоря Гужви.

2 лютого генеральний прокурор Юрій Луценко повідомив, що до контенту видань головного редактора порталу “Страна.ua” Ігоря Гужви у слідства претензій немає. Експертизи не підтвердили у виданнях головного редактора порталу “Страна.ua” Ігоря Гужви наявність контенту, який закликає до зміни конституційного устрою та територіальної цілісності України.