IMI

Гаряча лінія

Барометр свободи слова

Данi з початку 2018 року

Вбивства Побиття Перешкоджання Цензура Погрози

0

28

80

2

27

До контенту видань Гужви у слідства претензій немає – Луценко

Фото – Ліга

Генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив, що до контенту видань головного редактора порталу “Страна.ua” Ігоря Гужви у слідства претензій немає. Експертизи не підтвердили у виданнях головного редактора порталу “Страна.ua” Ігоря Гужви наявність контенту, який закликає до зміни конституційного устрою та територіальної цілісності України. Про це він повідомив 2 лютого під час брифінгу, повідомляє “Детектор медіа”.

“У даному випадку ніхто не має претензій до контенту будь-якого видання. Ну, звичайно, якщо воно не містить інформацію, яка закликає до зміни конституційного ладу та територіальної цілісності. Але експертизи не підтвердили наявності такого контенту в діяльності підконтрольних Гужві видань. Тому до всього іншого контенту, який різко критикує владу, ми не маємо жодних претензій. Це абсолютно неприпустимо у демократичній державі”, – сказав Луценко.

За його словами, наразі Гужа є фігурантом двох кримінальних проваджень щодо вимагання грошей та несплати податків в особливо великих розмірах та “має понести відповідальність за скоєне”.

Луценко не уточнив, про які саме видання йдеться. Як відомо, Ігор Гужва є головним редактором і називає себе власником інтернет-видання “Страна.ua”, а в минулому був головним редактором, директором і називав себе власником медіахолдингу “Вести Украина”.

Як повідомляв ІМІ, 31 січня головний редактор інтернет-видання “Страна.ua” Ігор Гужва повідомив, що залишив територію України і попросив політичного притулку в Австрії. У своєму зверненні він заявив про тиск з боку влади та нагадав, що проти нього порушено п’ять кримінальних справ. Також Гужва заявив, що виїхав за кордон через загрози його життю і свободі.

1 лютого Генеральна прокуратура готує клопотання до суду про стягнення застави з директора ТОВ “Вісті Мас-Медіа” Ігоря Гужви в дохід держави та зміну йому запобіжного заходу на більш суворий, оскільки вважає, що він свідомо затягував розгляд судом кримінальних проваджень стосовно нього.

2 лютого генпрокурор Юрій Луценко повідомив, що ГПУ збирається клопотати про міжнародний розшук Ігоря Гужви.

Ще Новини