ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Хмельницька облрада заборонила на території області діяльність УПЦ МП

04.04.2023, 16:39
Фото – пресслужба Хмельницької облради
Фото – пресслужба Хмельницької облради

Хмельницька обласна рада повністю заборонила на території області діяльність Української православної церкви Московського патріархату. Вона також звернулася до уряду з проханням розірвати договори оренди з УПЦ МП.

Про це пише пресслужба Хмельницької облради.

Депутати облради одностайно ухвалили рішення про заборону діяльності УПЦ МП на території Хмельницької області. Також вони пропонують президенту Володимиру Зеленському визначити законопроєкт "Про забезпечення зміцнення національної безпеки у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій" як невідкладний – для його позачергового розгляду Верховною Радою України.

Також депутати рекомендували органам місцевого самоврядування Хмельницької області провести інвентаризацію земельних ділянок, що перебувають у користуванні УПЦ МП, щоб потім забрати їх.

Як повідомляв ІМІ, представники українських громадських організацій закликали Верховну Раду ухвалити закон про заборону Російської православної церкви (РПЦ) в Україні. 

"Ми, представники українських громадських організацій, закликаємо український парламент захистити національну безпеку України і нарешті заборонити підривну діяльність у нашій країні структур створеної за наказом Сталіна Російської православної церкви", – йдеться у зверненні 15 громадських організацій, які підписали відкритий лист до народних депутатів.

Нагадаємо, глава РПЦ патріарх Кирил підтримав агресію Росії, заявивши, зокрема, що у війні проти України російські солдати виконують своє "покликання" та "обов'язок" перед батьківщиною та суспільством, тому їхні дії можна порівняти із "самопожертвою". За словами Кирила, загиблим солдатам РФ будуть прощені всі їхні гріхи.

Впродовж останніх місяців Служба безпеки України проводила обшуки в церквах, які належать до Української православної церкви Московського патріархату. Під час цих обшуків виявляли проросійську літературу, мільйони готівки російськими рублями та осіб з радянськими документами.

Liked the article?
Help us be even more cool!