Харківські чиновники за суспільне мовлення, але проти ліквідації ОДТРК
9 липня у Харкові відбувся круглий стіл на тему «Роль суспільного телебачення у висвітленні життєдіяльності регіонів», ініційований громадськими організаціями Харківської області. Про це повідомляє "Телекритика" з посиланням на сайт Харківської обласної ради.
В заході також взяли участь депутат облради, член Комісії з питань забезпечення прав людини, свободи слова та інформації Анатолій Вінник, генеральний директор Харківської ОДТРК Сергій Гулевський, начальник відділу по роботі з громадськістю та ЗМІ виконавчого апарату обласної ради Володимир Дягілев, директор Департаменту масових комунікацій Євген Ярошенко. Модерувала засідання член правління Харківського міського творчого об’єднання інвалідів «Інво-прес» Тетяна Дроздова.
Учасники обговорили положення Закону «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України». Як зазначає сайт Харківської облради, в ході обговорення учасники висловлювались на підтримку створення громадського телебачення, але не за рахунок ліквідації регіональних телерадіокомпаній.
Учасники засідання зазначали, що регіонам має бути гарантований ефірний час на суспільному телебаченні. Також висловлювалися позиції, аналогічні до тих, що окреслили представники ОДТРК на організованій НРКУ конференції в Києві: СМ має створюватися паралельно з реформуванням регіональних держаних телерадіокомпаній, які мають продовжувати існувати. При цьому учасники дискусії вважають, що реформувати ОДТРК варто у відповідності до засад суспільного мовлення, враховуючи позитивний досвід країн Європи.
Анатолій Вінник висловив занепокоєння тим, що після реформування ОДТРК, територіальні громади не матимуть змоги повною мірою отримувати інформацію про події в регіоні:
«Чи буде достатньо часу на каналі громадського телебачення приділятись інформуванню громад? Сьогодні Харківська обласна державна телерадіокомпанія виступає зв’язуючою ланкою між владою та людьми. Усі наші пленарні засідання сесій транслюються в прямому ефірі. Чи буде така можливість і надалі?».
У результаті круглого столу було ухвалено за основу резолюцію, пропозиції до якої від громадських організацій приймаються на електронну адресу Громадської ради при облдержадміністрації. Документ у найкоротший термін буде надісланий до центральних органів влади.
Як повідомляв ІМІ, члени рівненської обласної організації закликали не ліквідовувати обласні телерадіокомпанії. На прохання Інституту масової інформації цю ситуацію прокоментував юрист Інституту медіа права Ігор Розкладай.
"На мою думку, ініціатори подібних обговорень і протестів бояться будь-яких змін назагал, а по-друге побоюються бути звільненими, хоч ще не факт що їх звільнятимуть. Хоч вочевидь якась частка персоналу таки підпаде під звільнення. Вони не дбають про якість мовлення, а про своє робоче місце. Нехай вони доведуть, який реальний вплив вони мають на суспільство і є для них важливими, - сказав Розкладай. - На чиїх платформах зараз ведуть мовлення сепаратисти в Донецьку і Луганську??", - обурився експерт.
Нагадаємо, під час подій Євромадану депутати Харківської оласної ради підтримали сторону режиму Януковича, одягши футболки з написом "Беркут", а в Херсоні місцеві активісти пікетували обласну ТРК "Скіфія", розвішали локшину біля її приміщення", стилізована "Правда" просилася на ефір телеканалу, при цьому учасники скандували: "Правду в ефір!"
ІМІ
Help us be even more cool!