ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Громадське радіо: РФ глушить зв’язок та українське мовлення на прикордонні Чернігівщини

Росіяни глушать мобільний зв’язок на прикордонні Чернігівської області. Також роблять усе можливе, щоб поширити на цю територію своє мовлення і просувати серед місцевих свою пропаганду.

Про це розповіла в ефірі Громадського радіо його кореспондентка Таліна Тарасенко.

За її словами, українські сили оборони докладають зусиль, щоб запобігти таким діям окупантів і щоб місцеві жителі мали доступ до українських теле- та радіомовлення. Але, говорить кореспондентка, у деяких населених пунктах сигнал українського мовлення відсутній повністю. 

“Втім, це переважно ті населені пункти, звідки майже виїхали люди”, – сказала кореспондентка.

Також Таліна зауважила, що відсутність мобільного зв'язку на прикордонні заважає дітям навчатися. 

“Там неможливе офлайн-навчання. З телефонним зв'язком, звичайним, ситуація доволі складна. Тож батьки і діти обирають якісь додаткові пристрої, які могли б допомогти навчатись, допомогти в тому, щоб бути на зв'язку. І я знаю історії, що діти привозять свої робочі зошити вчителям на перевірку, тому що не завжди є можливість скинути те саме домашнє завдання через інтернет-під’єднання в соціальних мережах”, – розповіла Таліна Тарасенко.

Як повідомляв ІМІ, 9 травня Чернігівська обласна військова адміністрація отримала інформацію про можливий удар по телевежі в Чернігові. Міська влада закликала людей не ігнорувати повітряну тривогу.

Що передувало

Як повідомляв ІМІ, 6 травня росіяни обстріляли телевежу в Білопіллі Сумщини.

22 квітня росіяни завдали удару по телевежі в Харкові, унаслідок чого вона зруйнована. Були зафіксовані перебої із сигналом цифрового телебачення

Харківська обласна прокуратура відкрила кримінальне провадження щодо обстрілу телевежі за фактом порушення законів та звичаїв війни (ч. 1 ст. 438 КК України).

У березні 2024 року росіяни цілеспрямовано атакували дронами об'єкти телевізійної інфраструктури Харківської області та завдали ракетно-авіаційних ударів по радіотехнічних об'єктах Сумської області. Низка населених пунктів Сумщини перебувала без теле- і радіосигналу. Внаслідок цих обстрілів Суспільне повідомило, що в обох регіонах тимчасово відсутні сигнали його телеканалів Т2 та радіоканалів.

Раніше ІМІ фіксував такі випадки ще на початку повномасштабного вторгнення РФ у 2022 році (тоді було зафіксовано 16 випадків обстрілів росіянами телевеж, які є цивільними об’єктами). 

Liked the article?
Help us be even more cool!