ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Гендиректор Європейської мовної спілки: «Потрібно звикнути, що медіа працює для громадян, а не для власника, уряду або політиків»

11.07.2014, 15:31

Створити суспільне мовлення в Україні буде нелегко, адже у нашій журналістиці ще не було досвіду існування незалежного мовника, вважає генеральний директор Європейської мовної спілки Інгрід Делтенре. Також складнощі можуть виникнути з об’єднанням регіонального та радіомовлення, каналу «Культура» тощо в одну компанію, - пише Діана Поладова на сайті "Телекритики"

Також пані Делтенре зазначила:

«В усіх країнах проблеми будуть величезні. Україна ніколи раніше не мала незалежного мовника, тож потрібно звикнути, що медіа працює для громадян, а не для власника, уряду або політиків. Щодо цього має взяти на себе зобов’язання уряд та політичні партії. На мою думку, перше, що потрібно усвідомити працівникам нового мовника, – що вони дійсно незалежні, вони не мають подавати пропаганду, вони працюють, аби розповідати правду.

Є й інша велика проблема. Ви об’єднуєте багато компаній: регіональне мовлення, радіомовлення, канал «Культура», телебачення в одну компанію. Це дуже багато, і це було б випробуванням для будь-якої країни. У вашій країні різні культури, різні амбіції, і не всі з цим погодяться. Тож окрім підтримки уряду, який має затвердити та реалізувати закон, вам потрібна підтримка керівництва і персоналу. Персонал має побачити вигоду. Якщо він її не побачить, буде дуже складно. Так що персонал, спілки, журналісти мають зрозуміти, що це – майбутнє України, так само, як і в багатьох інших країнах. Як BBC, як Австрійське, Швейцарське, Шведське мовлення. В цих країнах суспільне мовлення забезпечує інформаційні потреби громадян від А до Я: це телебачення, радіо, інтернет, мультимедійні платформи. Це не та справа, яка робиться за рік, на це піде два, три роки або і всі п’ять. І вам потрібно не втратити ентузіазм та амбіції, аби зробити це.

У сфері технологій все швидко міняється. Цифрове виробництво, цифрова дистрибуція, HD-виробництво, інтернет, соціальні медіа. Так що вам слід підлаштовуватись і виробляти програми по-новому.

Щодо форми власності – це має бути державна власність, але функціонувати мовник має як комерційний. Мовник повинен мати гроші, повинен нести відповідальність за контент. Він не повинен кожен раз звертатись до уряду по додаткові гроші, коли вони йому стануть необхідними. Фінансування має здійснюватись так, щоб суспільний мовник міг функціонувати як комерційний. Втім, від комерційного суспільне телебачення відрізняється тим, що воно орієнтовано не на прибуток, а на служіння громадянам. Це абсолютно різні стилі керівництва».

Повне відео розмови із  Інгрід Делтенре тут:

"Телекритика"

Liked the article?
Help us be even more cool!