ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Фонд Навального: Венедиктов отримує гроші від мерії Москви за лобіювання впровадження е-голосування

07.03.2023, 13:40
Фото – forbes.ru
Фото – forbes.ru

Колишній редактор російської радіостанції “Эхо Москвы” Олексій Венедиктов отримує гроші від мера Москви Сергія Собяніна за лобіювання впровадження електронного голосування.

Про це йдеться в розслідуванні Фонду боротьби з корупцією Олексія Навального.

Як стверджує в розслідуванні російський політичний діяч та блогер Георгій Албуров, гроші від Собяніна Венедиктов отримує через свою фірму ООО “Образование – 21 век”, яка з 2012 року випускає історичний журнал “Дилетант”. До недавнього часу на ¾ фірма належала йому самому, а нині вона переписана на дружину Венедиктова.

Журнал має спецпроєкт “Мій район”. Таких журналів вийшло близько 120 випусків. Вони поширюються безкоштовно. Албуров стверджує, що цей журнал і є той самий канал, яким Венедиктов отримує гроші від мерії Москви.

Фірма Венедиктова отримала за випуск цього журналу щонайменше 680 500 000 рублів за два з половиною роки, йдеться в розслідуванні.

Водночас річний бюджет “Эха Москвы” з майже 200 співробітників був 516 мільйонів рублів, зазначає представник ФБК Георгий Албуров. Він зауважує, що один номеру журналу обійшовся московському платнику податків у 6 мільйонів рублів. Гроші від мерії Москви – основне джерело доходів фірми Венедиктова. Частину цих грошей він платить собі безпосередньо – 23 мільйони рублів – за послуги зі створення випусків. Основна частина грошей за московські журнали виводиться іншими шляхами. До прикладу, 230 тисяч рублів іде на коректуру. Водночас Георгій Албуров звертає увагу, що вичитувати в журналі майже немає чого: основна частина контенту – фото та ілюстрації.

Ринкова ціна за цю послугу в Росії від 40 до 200 рублів.

Більшість грошей, стверджують у фонді Навального, переводиться на підставного співробітника Павла Чіркіна. “Він уміє майже все. Йому платять по 600 тисяч рублів за верстку кожного номера “Мого району”. Це без дизайну. За дизайн платять ще 400 тисяч”, – зазначив Албуров.

Також, за його словами, гроші виводяться через нібито технічне обслуговування сайту журналу “Дилетант”. За документами воно коштувало 44 мільйони – від 1,5–2 мільйонів на місяць.

Нагадаємо, у грудні 2022 року Олексій Венедиктов отримав міжнародну премію імені Йоганна Філіпа Пальма за свободу слова і свободу друку. Своєю чергою виконавча директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк відмовилася від цієї премії, оскільки її номінували разом з Венедиктовим.

ЗАТ “Эхо Москвы”, яке Венедиктов очолював 24 роки, входить до російського холдингу “Газпром-медіа”. Холдинг володіє 66% акцій “Эха Москвы”. 

 

Liked the article?
Help us be even more cool!