ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Facebook видалив допис Спіріна про стеження за Bihus.Info

Соцмережа Facebook заблокувала допис журналіста Євгена Спіріна про неприпустимість стеження за співробітниками Bihus.Info зокрема та про неприпустимість заважання журналістській діяльності загалом.

Про це Спірін повідомив на Facebook-сторінці.

"На що сподівались, коли місяцями прослуховували телефони членів команди Бігуса? Почути, як "продажні журнашлюхі" за гроші когось топлять чи відбілюють. Не почули. Проте витратили тонну грошей на відос де поплавлені від роботи і всього люди курять траву", – зокрема, написав Спірін.

Адміністратори соцмережі видалили допис із формулюванням "Образливий для групи людей".

У коментарі ІМІ журналіст повідомив, що намагався оскаржити видалення допису, але станом на зараз результату немає.

Допис Спіріна встигли поширити колеги.

Як повідомляв ІМІ, 16 січня 2024 року керівник проєкту журналістських розслідувань Bihus.Info Денис Бігус записав заяву щодо оприлюднення в мережі провокативного відео, яке 16 січня на своєму YouTube-каналі оприлюднив сайт "Народна правда", про вживання його співробітниками заборонених речовин та заявив про незаконне спостереження і прослуховування. Також він повідомив про кадрові зміни.

Співробітників Bihus.Info прослуховували кілька місяців, заявив у другому відеозверненні Денис Бігус. За його словами, про це свідчить оприлюднене аудіо телефонних розмов. Між цими розмовами минув час.

Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк вимагає від влади відреагувати на системний тиск на журналістів. Так вона прокоментувала тиск на журналіста Юрій Ніколова, до квартири якого намагалися потрапити незнайомі чоловіки, та команду Bihus.Info.

Голова Комітету Верховної Ради з питань свободи слова Ярослав Юрчишин також заявив, що очікує реакції з боку правоохоронних органів на атаки проти команди Bihus.Info та журналіста-розслідувача Юрія Ніколова.

17 січня 2024 року Медіарух закликав президента Володимира Зеленського рішуче засудити кампанію тиску на незалежних журналістів і розслідувачів та взяти під свій контроль розслідування злочинів проти медійників.

Також 17 січня Служба безпеки України відкрила кримінальне провадження за фактом незаконного прослуховування та відеознімання представників проєкту Bihus.Info. Того ж дня представники Служби безпеки України приїхали з обшуком до заміського комплексу, де велося незаконне знімання членів команди Bihus.Info. Вони вилучили жорсткі диски із записами камер відеоспостереження.

Liked the article?
Help us be even more cool!