ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Facebook приховав списки друзів користувачів з Афганістану

20.08.2021, 16:47
Фото: REUTERS
Фото: REUTERS

Соцмережа Facebook тимчасово приховала списки друзів користувачів з Афганістану для захисту від переслідувань з боку талібів. Про це повідомив очільник відділу безпекової політики Facebook Натаніель Глейхер, передає Суспільне.

Повідомлень про переслідування "Талібаном" громадян, які співпрацювали з США і НАТО, Facebook автоматично приховав списки друзів користувачів з Афганістану.

Інші користувачі, які мають друзів з Афганістану, також можуть змінити налаштування анонімності своїх профілів, щоб допомогти афганцям уникнути переслідувань.

Як повідомляв ІМІ, представники "Талібану" у своїх перших заявах після приходу до влади запевняли, що поважатимуть права жінок та свободу ЗМІ, а також не вдаватимуться до помсти в захопленому Афганістані.

Проте впродовж кількох днів бойовики провели обшуки щонайменше в чотирьох журналістів та працівників новинних агенцій.

Також нагадаємо, що кілька урядових установ США, які працювали в Афганістані, видаляють зі своїх сайтів статті та фотографії, побоюючись помсти "Талібану" афганському мирному населенню через співпрацю з американцями. І вже через кілька днів ООН повідомила, що таліби розшукують афганців, які співпрацювали зі США і НАТО.

Екстремістське угруповання "Талібан" захопило владу в Афганістані. Президент країни 15 серпня 2021 року покинув Афганістан та погодився передати владу талібам. Того ж дня "Талібан", який більшістю країн визнаний терористичним рухом, без бою зайняв Кабул. Відтепер таліби контролюють весь Афганістан. Бойовики заявили, що "війна в Афганістані закінчена", і вже анонсували проголошення найближчим часом "Ісламського емірату Афганістан".

Стрімкий наступ "Талібану" став можливим, зокрема, і через виведення американського контингенту з країни за наказом президента США Джо Байдена. У липні Байден заявив, що "Талібан" не зможе захопити весь Афганістан, адже "США залишають після себе добре озброєну і вишколену афганську армію". Війська США перебували в Афганістані з 2001 року.

Liked the article?
Help us be even more cool!