ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Експерти визначили, хто заклав вибухівку під автомобіль Шеремета

12.12.2019, 19:02
Фото - Цензор.Нет
Фото - Цензор.Нет

Експерти дійшли висновку, що вибухівку під автомобіль журналіста Павла Шеремета закладали затримані ветеран АТО Андрій Антоненко і доброволець АТО Юлія Кузьменко.

Про це на брифінгу 12 грудня заявив перший заступник голови Нацполіції – начальник кримінальної поліції Євгеній Коваль, повідомляє Укрінформ

За словами Коваля, слідство передало на експертизу до Київського науково-дослідного інституту судових експертиз Мін’юсту відеофрагменти, вилучені з відеокамер поблизу місця вибуху автомобіля Шеремета, а також відео, на якому зафіксовані підозрювані особи.

“Ці дані допомогли встановити ідентичність осіб на відео. Окрім цього, для додаткової експертизи... був залучений один із кращих фахівців Великої Британії Айван Бірч. Бірч опрацював надані матеріали... і надав свої висновки. Враховуючи його думку та висновки експертів КНІСЕ по комплексній експертизі, до якої входить психологічна, фотопортретна та дослідження ходи, надав такі висновки. Перший: особа чоловічої статі, що бере участь у закладанні вибухового пристрою під авто Шеремета, це громадянин Антоненко. Другий: особа жіночої статі, яка закладала вибухівку, – це Кузьменко Юлія”, – сказав заступник очільника Нацполіції.

Зокрема, зауважив він, для слідства важливим чинником було те, що Антоненко в повсякденному житті носить одяг зі специфічними принтами, ідентичними зафіксованим на одязі того, хто закладав вибухівку під автомобіль Шеремета.

У цьому контексті Коваль згадав "схожу ситуацію" з телефонами подружжя Грищенків.

"У Грищенків схожа ситуація. Телефони в Дніпропетровську, там, де мають бути начебто, враховуючи алібі про документування злочину – замовного вбивства – у Дніпропетровську. І вони там дійсно знаходяться – з 10 липня по 21 липня 2016 року. Але нехарактерно для них, узагалі нехарактерно, що саме в ці дні відсутня будь-яка активність із 10-ї години 19 липня до 11-ї години 20 липня 2016 року – майже добу телефони просто лежать без активності в Дніпропетровську”, – заявив він.

Перший заступник голови Нацполіції пояснив, що слідчі перевірили активність подружжя до і після цього за максимально можливий період – активність присутня постійно, і лише в зазначені дні її не було.

“Щодо особи жіночої статі, яка була зафіксована відеокамерами за п'ять і два дні до вчинення злочину, яка здійснює фіксацію на мобільний телефон місця розташування камер, так званої розвідниці, – за нашими даними, це Яна Дугар. Що на зображенні саме вона, підтвердили експертні дослідження, призначені в рамках розслідування”, – уточнив Коваль.

Як повідомляв ІМІ, 12 грудня заступник голови Національної поліції – начальник кримінальної поліції Євген Коваль назвав п'ятьох підозрюваних у справі про вбивство журналіста Павла Шеремета: сержант Сил спеціальних операцій Андрій Антоненко, військовий медик Яна Дугар, волонтер Юлія Кузьменко та ветерани збройного конфлікту на Донбасі Інна (Пума) і Владислав (Буча) Грищенки.

Liked the article?
Help us be even more cool!