Експерти відзначили регламент Чернігівської міської ради як “дружній до медіа”
Представник ГО “Інститут масової інформації” в Чернігівській області Павло Пущенко вручив секретарю Чернігівської міської ради Максиму Черненку відзнаку “Рада дружня до медіа”.
Експерти “Інституту масової інформації”, проаналізувавши Регламент Чернігівської міської ради та порядок реалізації доступу журналістів до засідань ради, визначили відсутність прямих порушень вимог чинного законодавства України з приводу гласності та відкритості органів місцевого самоврядування та забезпечення прав журналістів та представників засобів масової інформації.
Питання відвідування сесій міської ради регулюється статтями 3 та 4 Регламенту Чернігівської міської ради VII скликання, де визначено відкритість засідань та вільний доступ представників засобів масової інформації, а також зазначені певні обов’язки, що покладаються на раду щодо забезпечення доступу до засідань (забезпечення місць, наприклад).
“ІМІ бажає і надалі, у повній мірі та без виключень, дотримуватися прав журналістів та представників засобів масової інформації та реалізовувати максимальну відкритість та гласність роботи ради”, - йдеться в повідомленні, надісланому на ім’я депутатів міської ради.
“Регламентом Чернігівської міської ради декларується відкритість для представників засобів масової інформації, і, крім цього, Інститутом не було зафіксовано грубих порушень прав журналістів з боку ради у питаннях відвідування відкритих заходів суб'єкта владних повноважень. Варто відзначити, що для збереження статусу “дружнього” органу місцевого самоврядування варто і надалі забезпечувати як декларативно, так і практично законні права та свободи представників медіа”, - зазначив медіа-юрист ІМІ Максим Ратушний.
Дослідження проводилося експертами ІМІ в рамках проекту “Рада дружня до медіа: оцінка стану дотримання ЗУ “Про інформацію” в регламентах місцевих рад”. Об’єктами дослідження стали 47 міських і обласних рад України.
Експерти проаналізували регламенти рад на відповідність Закону України “Про інформацію”, а також врахували наявність/відсутність випадків порушення радою прав журналістів (ІМІ проводить такий моніторинг постійно в рамках проекту “Барометр свободи слова”).
За висновком ІМІ, дослідження показало, що із 47 місцевих рад порушують вимоги чинного законодавства щодо забезпечення прав журналістів понад третина (17 рад).
Help us be even more cool!