Директорка ІМІ закликала речницю Сил оборони півдня надати безперешкодний доступ ЗМІ до Херсонщини, щоб висвітлювати наслідки підтоплення
Директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк закликала керівницю Об’єднаного координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталію Гуменюк припинити створення “єдиного журналіста” на півдні та дозволити й гарантувати безперешкодний доступ українським і міжнародним журналістам до Херсона та інших населених пунктів області, щоб висвітлювати затоплення міст і сіл області внаслідок підриву росіянами греблі Каховської ГЕС.
Своє звернення Оксана Романюк озвучила під час пресконференції “Злочини Росії проти українських журналістів: стратегія діяльності РФ на окупованих територіях” в Укрінформі.
“Я хочу звернутися до пані Наталі Гуменюк із закликом припинити створення “єдиного журналіста” на півдні, припинити порушувати українське законодавство, дозволити й гарантувати безперешкодний доступ українським і міжнародним журналістам, тому що світ має знати, що там відбувається. Не потрібно знімати руками військових і потім передавати це журналістам. Це не працюватиме, і ця інформація точно не матиме тієї довіри, яку має інформація, знята професійними незалежними журналістами”, – сказала Оксана Романюк.
Вона також назвала “безумством” твердження про те, що журналісти заважатимуть евакуації громадян із міст затоплення.
Романюк наголосила, що інформаційний компонент у війні надзвичайно важливий, він визначає і те, яку допомогу надають Україні закордонні партнери.
Вночі 6 червня російські окупанти підірвали греблю Каховської ГЕС. Унаслідок підриву рівень води в Каховському водосховищі стрімко знижується, що є додатковою загрозою для тимчасово окупованої Запорізької АЕС.
У Херсоні знеструмлений мікрорайон Корабел, з метою безпеки через кілька годин також вимкнуть газопостачання.
В Укргідроенерго повідомили, що внаслідок підриву машинної зали зсередини Каховську ГЕС повністю зруйновано. Станція відновленню не підлягає.
Прем’єр-міністр Денис Шмигаль заявив, що внаслідок підриву Каховської ГЕС загалом є загроза затоплення до 80 населених пунктів регіону.
У розвідці зазначили, що окупанти двічі мінували Каховську ГЕС перед тим, як її підірвати 6 червня. В розвідці додають, що такий крок свідчить про паніку серед російських окупантів.
Водночас, тоді як Україна порушила справу за статтею екоцид через підрив Каховської ГЕС, пропагандистські російські ЗМІ з посиланням на колаборанта Сальдо заявили, що “евакуація великої кількості людей не знадобиться, а руйнування Каховської ГЕС призвело до стоку по Дніпру великого, але не критичного об’єму води”.
Help us be even more cool!