ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Дуров переніс офіс Telegram в ОАЕ і заявив, що ніколи не продасть компанію

13.12.2017, 16:02

Засновник Telegram Павло Дуров переніс офіс компанії в ОАЕ через зручну систему оподаткування та заявив, що не планує продавати месенджер ні за яку ціну. Про це він розповів в інтерв'ю Bloomberg, повідомляє Media Sapiens.

Павло Дуров зазначив, що ставлення до податків для нього «справа принципу». «Багато людей у західному світі не уявляють, наскільки податки обмежують їхні можливості. У кінцевому підсумку ви можете віддати майже половину свого прибутку як податок, а це фактично означає, що ви працюєте на уряд 180 днів на рік. Я думаю, що можу знайти кращий спосіб витратити гроші на благо суспільства», – заявив він.

Упродовж кількох років після продажу заснованої ним соцмережі «ВКонтакте» Павло Дуров та його старший брат, математик і програміст Микола, керували Telegram, переїжджаючи з країни в країну. За словами Дурова, вони уникали рекрутерів від шпигунів та правоохоронних органів, й зокрема ФБР, яке намагалося підкупити одного з їхніх розробників у Сан-Франциско.

Місце розташування серверів Telegram є таємницею, як і багато імен його співробітників. Компанія Telegram як юридична особа зареєстрована у Великій Британії. Відомо, що Дуров отримав громадянство держави Сент-Кітс і Невіс у Карибському морі.

У цьому ж інтерв'ю Павло Дуров повідомив, що великі гравці Кремнієвої долини пропонували йому від 3 до 5 мільярдів доларів за Telegram. Але він принципово відмовляється продавати компанію: «Навіть за 20 мільярдів. Вона не для продажу. Даю довічну гарантію», – каже він.

Павло Дуров позиціонує Telegram як благодійність, яку він почне монетизувати на початку наступного року, але лише для того, аби окупити розширення. Нагадаємо, минулого року він заявляв, що щомісяця платить 1 млн доларів власних коштів на підтримку Telegram.

За словами засновника, Telegram наразі має близько 180 мільйонів користувачів, у тому числі 40 мільйонів лише в Ірані, де заборонені Facebook та Twitter. Сервіс залучає близько півмільйона користувачів щодня.

Також Дуров пообіцяв анонсувати «дещо велике» наступного року.

Нагадаємо, у 2014 році Павла Дурова звільнили з посади генерального директора заснованої ним «ВКонтакте». До цього він заявив, що Федеральна служба безпеки РФ зверталася до нього із проханням надати приватні дані організаторів пабліків Євромайдану, а прокуратура вимагала закрити антикорупційну групу Олексія Навального. Він відмовився це робити й залишив Росію, а згодом запустив Telegram.

У вересні цього року Федеральна служба безпеки Росії відправила в Telegram запит з вимогою розшифрувати повідомлення користувачів згідно з ухваленими в РФ «антитерористичними» законами. У РФ проти компанії склали протокол за статтею 13.31 Кодексу про адміністративні порушення. Штраф за порушення цієї статті становить від 800 тисяч до мільйона російських рублів.

Росія з 2015 року вимагає від компанії видавати особисті дані користувачів месенджера та ключі шифрування. Павло Дуров регулярно відмовляє третім сторонам у цьому.

Liked the article?
Help us be even more cool!