ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ДП “Волиньвугілля” відмовило в наданні інформації про зарплату гендиректора

21.04.2015, 13:02

Державне підприємство “Волиньвугілля” відмовило головному редактору інтернет-видання “Нововолинськ діловий” Андрію Сороці надати інформацію про заробітну плату генерального директора підприємства Михайла Гарбузюка, повідомляє «Нововолинськ діловий».

Зокрема, у відповіді на його інформаційний запит ідеться, що “нарахування та виплата заробітної плати усіх без винятку працівників ДП “Волиньвугілля” не здійснюється за кошти державного бюджету, як і фінансування поточних господарських витрат”.

Посилаючись на Закон України “Про доступ до публічної інформації”, у ДП “Волиньвугілля” стверджують, що “відсутні законні підстави надавати інформацію в рамках дії Закону, яка не відноситься до інформації стосовно використання бюджетних коштів та інформації щодо умов постачання товарів, послуг та цін на них”.

Інтернет-видання “Нововолинськ діловий” зацікавилося заробітною платою гендиректора ДП “Волиньвугілля”, оскільки журналісти підозрюють, що Михайло Гарбузюк, який уже довший час не з’являється на робочому місці, міг піти на лікарняний і в той час отримувати заробітну плату і доплати до неї. Такою схемою, як пише видання, скористався попередній директор підприємства Анатолій Заболотний, який перебував на “лікарняному” аж 13 місяців.

Як зазначив юрист Інституту масової інформації Максим Ратушний: “Якщо бюджетні кошти дійсно не використовуються для оплати праці працівникам, у тому числі і праці генерального директора, то відмова з відповідною аргументацією є обгрунтованою. Проте можна піти шляхом обгрунтування переважання суспільної необхідності отримання такої інформації”.

Юрист ІМІ Роман Головенко також вважає, що ситуацію можна обгрунтувати хіба суспільним інтересом, оскільки дійсно інформація не стосується бюджетних коштів. “Це складний випадок і доведення суспільного інтересу більш імовірне в суді або в рамках провадження Уповноваженого ВР з прав людини, ніж би розпорядник сам визнав наявність цього інтересу в такому "дражливому" для його керівництва питанні”, - сказав він.

Liked the article?
Help us be even more cool!