ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До медіаруху долучилися журналісти Харкова та Костянтинівки

16.04.2019, 13:24
Фото – detector.media

Харків та Костянтинівка стали першими містами після Києва, де був презентований медіарух “Медіа за усвідомлений вибір”. Журналісти та громадські діячі цих міст також підписалися під меморандумом руху, засвідчивши цим готовність працювати відповідно до стандартів журналістики, повідомляє “Детектор медіа”.

“Професію журналіста треба захищати, тому і виник цей журналістський рух. Я працюю в журналістиці давно, і це не перший рух, до якого я долучилась. От, до прикладу, раніше був рух “Стоп цензурі”, горизонтальний і неформалізований, члени якого робили публічні заяви, коли треба було захистити колег по професії, і виходили на публічні акції протесту. Це працювало. Ми усвідомлюємо, що нас цього року чекають дві потужні виборчі кампанії, одна з яких уже практично завершується. Ми хотіли започаткувати медіарух ще до початку виборів, однак нелегко було знайти компромісне рішення щодо тексту Меморандуму. Зрештою, у ньому зараз залишилися ті пункти, якими вже просто неможливо знехтувати журналісту, які просто неможливо не виконувати”, – зазначила Світлана Остапа, заступниця шеф-редактора “Детектор медіа” зі зв’язків із громадськістю, головна редакторка сайтів “Суспільне мовлення”, “Вибори та ЗМІ”.

За її словами, підписанти цього Меморандуму підтверджують, що не братимуть участі у виробництві й поширенні джинси та чорного піару, і роблять це заради своєї аудиторії.

Олексій Братущак, журналіст порталу "Цензор.нет", який також є членом медіаруху, переконаний, що боротися з цензурою всередині редакції окремо взятому журналісту важко, і ця боротьба завершиться звільненням добровільним або ж вимушеним. Однак зовнішній вплив, як-от через медіарух, журналіст вважає сильним засобом підтримки журналістів, які хочуть працювати відповідно до стандартів.

“Єдиним шансом допомогти зменшити негативні явища на кшталт цензури у редакціях є зовнішній вплив. Коли починається зовнішній тиск, може дійти до того, що власник задумається, чи потрібен йому цей негативний хвіст, який супроводжує кожен ефір. А якщо на медіа тисне ще якийсь політик чи посадовець і публічно говорити про це, то ситуація теж може змінитись, бо політикам не хочеться мати образ людини, яка намагається нечесно впливати і тиснути”, – додав Олексій Братущак.

Гайгисиз Гелдієв, екс-продюсер телеканалу ZIK та Громадського телебачення, член медіаруху, додав, що дотримання журналістських стандартів має наслідком довіру аудиторії, і це сильний аргумент для інвестора, що потім не порушувати стандарти і не втрачати цю здобуту довіру.

До медіаруху долучились:

Наталія Курдюкова, ГО "Харківський кризовий медіа-центр"

Олена Лептуга, медіагрупа "Накипіло", Харків

Володимир Носков, Українське радіо, Харків

Ганна Соколова, "Белсат"

Павло Стех, "Белсат"

Євген Маслов, журналіст, Харків

Юрій Чумак, громадський омбудсмен ГМ "ОПОРА" в Харківській області

Березін Володимир, журналіст газети "Провінція", Костянтинівка

Бредіхін Ігор, журналіст газети "Провінція", Костянтинівка

Поколенко Наталія, журналістка ІА "Вчасно"

Оніпченко Кристина, журналіст сайту 06272.com.ua.

Як повідомляв ІМІ, 5 лютого в Україні було оголошено про створення медіаруху “Медіа за усвідомлений вибір”, покликаного забезпечити громадянам можливість обирати Президента і парламент на основі повної та достовірної інформації. До медіаруху увійшли провідні українські ЗМІ – телеканали, радіостанції, друковані й онлайн-видання, а також медійні громадські організації.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!