ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

До 23 листопада – висування кандидатів на антипремію за сексизм "Це яйце!"

03.11.2020, 12:00

До 23 листопада триває висування кандидатів на антипремію “Це яйце!” за сексизм у медіа.

Організаційний комітет приймає до розгляду висловлювання та матеріали в українських ЗМІ, що були оприлюднені в період із 23 листопада 2019 до 23 листопада 2020 року.

Номінації антипремії:

  • “Сексистський матеріал” – конкретний матеріал або сюжет, що містить сексистські висловлювання та був оприлюднений на ТБ, у друкованому чи онлайн ЗМІ або на радіо. 
  • “Сексистське висловлювання” – за сексизм від публічних осіб (посадовці, політики, лідери думок та інше), трансльований у медіа чи соцмережах.

Номінувати кандидатури на отримання антипремії може будь-яка фізична чи юридична особа, за винятком органів державної влади, місцевого самоврядування та політичних партій. Анонімні заявки не розглядаються. Кількість номінацій від однієї людини необмежена. 

Кандидатів/-ок на премію потрібно внести у форму до 23 листопада 2020 року.

Усі заявки розгляне сформований комітет та оприлюднить короткий і довгий список претендентів на отримання антипремії. Відзнака “Це яйце!” буде вручена під час онлайн-пресконференції напередодні Міжнародного дня прав людини. 

Нагадаємо, антипремію “Це яйце!” започаткували у 2019 році ГО “Жінки в медіа”, Інститут масової інформації, Центр прав людини ZMINA, ГО “Детектор медіа”, Кампанія проти сексизму в медіа та політиці “Повага”, Українська Гельсінська спілка з прав людини. У 2020 році до ініціативи приєднався проєкт “Вибори без сексизму”. 

9 грудня 2019 року були оголошені лауреати антипремії “Це яйце!”: Президент України Володимир Зеленський, уповноважений з гендерних питань Запорізької облради Владислав Марченко, народний депутат України Максим Бужанський, експрезидент Федерації велоспорту Олександр Башенко, канал “112 Україна” та сайт “Сегодня”.  

Цього року маємо новий контекст – проведення місцевих виборів. Випробування “вибори без сексизму” на цьогорічних місцевих виборах Україна, на жаль, не пройшла. Через чат-бот проєкту #вибориБЕЗсексизму зафіксовано близько 50 випадків сексизму проти кандидаток. Отже, можна зробити висновок, що жінки поряд із передвиборчою боротьбою вели боротьбу з гендерними стереотипами та дискримінацією. 

Тож антипремія “Це яйце!” покликана вже вдруге привернути увагу до сексистських висловлювань і публікацій. Цьогорічна премія не омине розгляду сексистського висвітлення в ЗМІ передвиборчих кампаній жінок-кандидаток та сексистських заяв їхніх опонентів.

Офіційний хештег антипремії – #цеяйце.  

Цьогорічна антипремія “Це яйце!” проводиться за підтримки проєкту Національного демократичного інституту.

Контакти: Вікторія Єрмолаєва, yermolayeva.vika@gmail.com.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!