ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Держспецзв’язку: Україна щодоби відбиває до 40 потужних кібератак

18.01.2023, 10:23
Фото – online.stanford.edu
Фото – online.stanford.edu

Загроза кібератак з боку РФ як на українські системи, так і на європейських партнерів залишається високою, адже концепція російської гібридної війни передбачає використання всіх типів впливу на країну. Україна щодоби відбиває до 40 потужних кібератак. 

Про це сказав голова Державної служби спеціального звʼязку та захисту інформації України Юрій Щиголь на пресконференції в Києві 17 січня, повідомляє Укрінформ.

“Щодоби ми відбиваємо від 5 до 40 потужних DDoS-атак високого рівня. За грудень нами припинено та заблоковано 395 таких атак. Також лише за грудень системою зафіксовано та поінформовано споживачів про 170 тисяч лише спроб експлуатації вразливостей на державних інформаційних ресурсах, які ми захищаємо. Кіберзахист – це наша щоденна робота”, – зазначив Щиголь.

Він зауважив, що за 2022 рік урядова команда реагування на компʼютерні надзвичайні події CERT-UA зареєструвала 2194 таких кіберінциденти. Чверть із них була спрямована проти уряду та місцевих органів влади. Також до галузей, які найбільше атакували, належать енергетика, сектор безпеки та оборони, телеком і розробники, фінансовий сектор, логістика.

Зокрема, Держспецзвʼязку розслідуються також інциденти в приватному секторі – лише тут це близько 200–300 кіберінцидентів за добу, що досліджуються переважно в напівавтоматичному режимі.

Найпоширенішою практикою, що застосовують російські військові хакери в Україні, є розсилання шкідливого програмного забезпечення, що краде облікові дані або знищує інформаційні системи.

“Такі атаки становлять понад чверть від усіх та можуть бути складовою більш комплексних і потужних операцій. Для підготовки таких атак хакери експлуатують довіру населення до сектору безпеки і маскуються, використовуючи теми, пов’язані із захистом життя та здоров’я громадян і критичної інфраструктури”, – додав Щиголь.

Як повідомляв ІМІ, у грудні 2022 року Державна служба спеціального зв’язку та захисту інформації України попереджала про розсилання шкідливих електронних листів від імені Державної служби України з надзвичайних ситуацій із темою про іранські дрони-камікадзе Shahed-136.

Liked the article?
Help us be even more cool!