ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Депутати Миколаївської міськради хочуть обмежити доступ журналістів до сесій

18.12.2015, 11:09

Депутати Миколаївської міської ради хочуть обмежити доступ представників засобів масової інформації до відвідування сесій, дозволивши бути присутніми лише двом журналістам та за попереднім записом не пізніше, ніж за 48 годин до засідання. І навіть в такому разі можуть відмовити журналісту в присутності, якщо не буде вільних місць у залі. Про це стало відомо 16 грудня на засіданні робочої групи з розробки регламенту Миколаївської міської ради сьомого ради, повідомляє НікВесті.

Як пише видання, на одному з попередніх засідань робочої групи депутати обговорювали питання про гарантування безпеки у сесійній залі. Причиною цього стала поведінка громадських активістів під час першої сесії міської ради, коли мер і депутати прийняли повноваження.

Йшлося про те, щоб представники громадських організацій завчасно повідомляли апарат ради про своє бажання бути присутніми на сесії.

16 грудня, за уточненням фракції “Блок Петра Порошенка “Солідарність”, ця норма була викладена в такій редакції, що під неї стали підпадати не тільки активісти громадських організацій, але і співробітники ЗМІ.

Ніхто з членів робочої групи з розробки регламенту не висловився проти, крім представників фракції “Самопоміч”, які спочатку виступали за те, щоб доступ до сесійної зали всіх містян здійснювався за пред'явленням паспорта громадянина України.

Таким чином, в проект регламенту Миколаївської міськради був внесений окремий пункт, суть якого зводиться до того, щоб обмежити кількість журналістів - представників одного ЗМІ, які можуть бути присутніми на сесії, до двох осіб.

Крім того, було вирішено внести в регламент норму, згідно якої представники телебачення, радіо і преси, а також представники громадськості можуть бути присутніми на засіданнях міськради за попереднім записом не пізніше, ніж за 48 годин до засідання.

Також в проект регламенту внесена норма про те, що людині може бути відмовлено в праві бути присутньою на пленарному засіданні у разі відсутності вільних місць у приміщенні.

Згідно з пунктом 1 статті 26 Закону України “Про інформацію” (Акредитація журналістів, працівників засобів масової інформації), з метою створення сприятливих умов для здійснення журналістами, працівниками засобів масової інформації професійної діяльності, суб'єкт владних повноважень може здійснювати їх акредитацію.

Всі дії, пов'язані з акредитацією, мають ґрунтуватися на принципах відкритості, рівності, справедливості з метою забезпечення права громадськості на отримання інформації через засоби масової інформації. Відсутність акредитації не може бути підставою для відмови в допуску журналіста, працівника засобу масової інформації на відкриті заходи, що проводить суб'єкт владних повноважень.

Згідно з пунктом 1 статті 3 Закону України “Про доступ до публічної інформації” (Гарантії забезпечення права на доступ до публічної інформації), право на доступ до публічної інформації гарантується доступом до засідань колегіальних суб'єктів владних повноважень, крім випадків, передбачених законодавством.

Liked the article?
Help us be even more cool!