ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Cуд у РФ продовжив запобіжний захід журналістці Радіо Свобода до 5 квітня

01.02.2024, 14:48

Суд у російському місті Казань продовжив на два місяці, до 5 квітня, термін тримання під вартою журналістці Радіо Свобода Алсу Курмашевій, яка перебуває в СІЗО з 18 жовтня, повідомляє Радіо Свобода.

Радянський районний суд столиці Татарстану провів засідання 1 лютого в закритому режимі. Представникам преси дозволили бути присутніми лише під час оголошення рішення, іншим людям присутність повністю заборонили. Суд відвідали також представники посольств Австрії, Чехії та Нідерландів.

Адвокат Курмашевої просив про зміну запобіжного заходу на домашній арешт, але в задоволенні цього клопотання було відмовлено.

"Це боляче для американської журналістки Алсу Курмашевої та її родини – вони заслуговують бути разом. Алсу вже четвертий місяць перебуває в російській вʼязниці. Очевидно, що її утримують неправомірно, лише тому, що вона є американкою та журналісткою, яка наважується виконувати свою роботу, – дві речі, які є нестерпними для Москви", – сказав виконувач обов’язків президента Радіо Вільна Європа / Радіо Свобода Стівен Капус.

В Алсу Курмашевої подвійне громадянство – США та Росії. До арешту вона проживала в Празі зі своїм чоловіком та дітьми. У середині травня минулого року вона приїхала до рідного міста Казані через сімейні обставини.

Як повідомляв ІМІ, у Казані (столиця Республіки Татарстан, РФ) 18 жовтня затримали редакторку Татаро-башкирської служби Радіо Вільна Європа Алсу Курмашеву.

Її підозрюють у відмові зареєструватися як “іноземний агент” – за частиною 3 статті 330.1 Кримінального кодексу РФ (“Невиконання встановленого законодавством РФ обов’язку з подання до уповноваженого органу документів, необхідних для внесення до реєстру іноземних агентів, вчинене особою, яка здійснює цілеспрямований збір відомостей у галузі військової, військово-технічної діяльності РФ, які в разі їхнього отримання іноземними джерелами можуть бути використані проти безпеки РФ”).

23 жовтня 2023 року Радянський районний суд Казані відправив Курмашеву до СІЗО. Термін арешту – один місяць 17 діб, до 5 грудня.

У листопаді 2023 року Алсу Курмашевій висунули обвинувачення в справі про відмову зареєструватися “іноагентом”. Отже, її процесуальний статус – обвинувачена.

Алсу Курмашева – громадянка США та Росії, яка проживає в Празі (Чехія) зі своїм чоловіком та дітьми. У середині травня вона приїхала до Росії за сімейними обставинами. Силовики затримали її в казанському аеропорту 2 червня, коли журналістка чекала на рейс додому. У Курмашевої вилучили американський та російський паспорти. Згодом мировий суд у Казані оштрафував її за неповідомлення російської влади про друге громадянство.

Liked the article?
Help us be even more cool!