ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Черкаська міськрада не надала виданню "18000" запитуваної інформації

10.01.2022, 12:49
Фото - lexinform.com.ua
Фото - lexinform.com.ua

Черкаська міська рада не надала місцевому виданню “18000” запитуваної інформації щодо суми орендної плати, яку перераховує орендар земельної ділянки за адресою Гагаріна, 60, повідомляє Доступ до правди.

Як пише видання, ділянка площею 0,5 га розташована біля підніжжя Замкової гори. Саме на ній планують житлову висотну забудову, проти якої активно виступають жителі Черкас.

Офіційний забудовник – ПП “Надія”, афілійоване з бізнесовою родиною Казарянів, водночас орендарем ділянки з 2007 року є ПП “Агропром-1992”, яке контролює відомий у місті будівельник Бурський.

В офіційній відповіді міської ради на запит “18000” зазначають, що ПП “Агропром-1992” орендує ще низку ділянок у місті і, відповідно, орендний платіж сплачує єдиною сумою, а інформації стосовно структури цього платежу у чиновників немає. Водночас вони зауважують, що боргу за оренду ПП “Агропром-1992” немає.

Черкаська окружна прокуратура вивчає питання виділення земельних ділянок під забудову за адресами Замковий узвіз, 1 та вулиця Гагаріна, 60.

Юристка Фундації DEJURE Христина Буртник вважає, що така відповідь міськради може бути спробою приховати реальну вартість оренди земельної ділянки, повідомляє Доступ до правди

За словами юристки, відповідно до частини п’ятої статті 6 Закону “Про доступ до публічної інформації” не може бути обмежено доступ до інформації, зокрема, про володіння і користування комунальним майном. 

“Отже, інформація про користування земельною ділянкою, в тому числі, вартість оренди є відкритою інформацією. Вартість такої оренди повинна бути передбачена у договорі, який укладався з відповідним підприємством. Тому міськрада безумовно володіє запитуваною інформацією і повинна була надати її на запит. Навіть якщо орендна плата сплачувалась орендарем одним платежем за кілька земельних ділянок, то логічно, що розпорядник інформації перевіряє чи сплачена сума відповідає загальній сумі за кожну земельну ділянку”, - сказала Буртник. 

Також вона порадила журналістам надіслати ще один запит і попросити: копію договору оренди на вказану земельну ділянку, а також всі додаткові угоди до цього договору (в них може бути положення про зміни до умов договору). “Такі документи міськрада теж повинна надавати відповідно до частини п’ятої статті 6 Закону “Про доступ до публічної інформації”, – сказала Христина Буртник.

Христина Буртник також додала, що запитувач може попросити інформацію про всі платежі, які надійшли від вказаного підприємства за оренду земельних ділянок, та документи, які підтверджують надходження коштів. Вказане дасть змогу перевірити, чи не збрехав розпорядник про те, що орендар платить все одним платежем.

Liked the article?
Help us be even more cool!