ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Британія виклала документи, в яких Facebook обговорює продаж даних користувачів

06.12.2018, 16:00
Фото - Getty Images

Парламент Великої Британії оприлюднив 250 сторінок внутрішнього листування менеджменту компанії Facebook. У такий спосіб британські урядовці хочуть довести, що Facebook планувала продавати особисті дані своїх користувачів третім сторонам, повідомляє Media Sapiens із посиланням на Financial Times та The Guardian.

Згідно з листуванням, у 2012 році в компанії розглядали можливість надати платний доступ великими рекламодавцям до даних користувачів. Серед учасників  обговорення - засновник компанії Марк Цукерберг.

Внутрішнє листування отримав комітет з питань культури, медіа та спорту в Палаті громад Великобританії минулого місяця в межах судового процесу за участю американського розробника програмного забезпечення Six4Three та соцмережі Facebook.

З листування стає зрозуміло, що 2015 року компанія почала завантажувати дані про дзвінки та кореспонденцію користувачів. Менеджмент обговорював, як це робити, аби самі юзери про це не знали та процес не вимагав їхньої прямої згоди. З 2013 року Facebook використовувала придбаний нею сервіс Onavo, аби збирати дані з пристроїв iPhone. Тоді вони показали, що на мобільних пристроях WhatsApp більш популярний, ніж Facebook Messenger. Компанія через рік купила WhatsApp. Після 2015 року Facebook почала обмежувати доступ компаній до даних користувачів, але залишила таку можливість для вузького кола обраних компаній, серед яких були Netflix, Lyft та Airbnb. У листах також пропонувалося, аби компанії купували у Facebook певний обсяг реклами в обмін на доступ до даних.

Представник Facebook Константінос Папамілітіадіс (Konstantinos Papamiltiadis) заявив, що документи, які зібрав для судового розгляду розробник Six4Three, відображають неповну картину й вони є вирваними з контексту, а тому викривлюють всю історію.

"Щоб роз'яснити ситуацію, Facebook ніколи не продавав нікому дані. Наші API завжди були безкоштовними, і ми ніколи не вимагали від розробників платити за їх використання, безпосередньо або шляхом купівлі реклами", - зазначив він.

Нагадаємо, про внутрішнє листування Facebook, яке вилучили британські законодавці, стало відомо наприкінці листопада. Тоді The Wall Street Journal вдалося дізнатися, що у Facebook розмірковували над тим, аби наростити свої прибутки за рахунок продажу даних користувачів.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!