ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Бракує діалогу між тими, хто робить формальну і неформальну освіту, – директорка ІМІ

12.11.2023, 10:00

В Україні бракує діалогу між представниками академічної та неформальної освіти для журналістів. Про це розповіла директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк на дискусії про освіту журналістів* у межах Donbas Media Forum 2023 11 листопада. 

“Обидва напрями мають право на існування, але мені особисто бракує діалогу між тими, хто робить формальну і неформальну освіту. Мені бракує залученості тих, хто робить освіту при інституціях, у, наприклад, тренінгових програмах. І, навпаки, можна було б тренінгові програми робити на основі цих інституцій”, – розповіла Оксана Романюк. 

Директорка ІМІ вважає, що формальна освіта націлена на студентів, які можуть не піти працювати в медіа, а неформальна – на людей, які цікавляться певними практичними навичками: робота із ШІ, створення журналістських розслідувань, маркування реклами та інше. 

“У нас класна, яскрава журналістика, найбільш розвинена в Східній Європі, на мою думку. У нас чудові розслідування, прекрасний рівень до повномасштабної війни був. Я б хотіла, щоб ми не втратили цю українську школу журналістики. У той же час я не бачу її інституційного підґрунтя, закріплення. Мені бракує голосу академічної спільноти, який бачу за кордоном”, – додала вона.

Оксана Романюк пропонує розвивати формальну освіту на прикладі тематичних академічних спільнот, як, наприклад, Reuters Institute for the Study of Journalism, який робить актуальні дослідження, курси й тренінги. 

Напередодні Оксана Романюк зазначала, що дефіцит кадрів є одним з основних викликів в українському медійному секторі у 2023 році. 

*Дискусія “Професійна освіта vs самопідготовка: як українським медіа вирішити проблему кадрів” відбулася за підтримки проєкту Ради Європи “Захист свободи слова та свободи медіа в Україні”.

Liked the article?
Help us be even more cool!