Бракує діалогу між тими, хто робить формальну і неформальну освіту, – директорка ІМІ
В Україні бракує діалогу між представниками академічної та неформальної освіти для журналістів. Про це розповіла директорка Інституту масової інформації Оксана Романюк на дискусії про освіту журналістів* у межах Donbas Media Forum 2023 11 листопада.
“Обидва напрями мають право на існування, але мені особисто бракує діалогу між тими, хто робить формальну і неформальну освіту. Мені бракує залученості тих, хто робить освіту при інституціях, у, наприклад, тренінгових програмах. І, навпаки, можна було б тренінгові програми робити на основі цих інституцій”, – розповіла Оксана Романюк.
Директорка ІМІ вважає, що формальна освіта націлена на студентів, які можуть не піти працювати в медіа, а неформальна – на людей, які цікавляться певними практичними навичками: робота із ШІ, створення журналістських розслідувань, маркування реклами та інше.
“У нас класна, яскрава журналістика, найбільш розвинена в Східній Європі, на мою думку. У нас чудові розслідування, прекрасний рівень до повномасштабної війни був. Я б хотіла, щоб ми не втратили цю українську школу журналістики. У той же час я не бачу її інституційного підґрунтя, закріплення. Мені бракує голосу академічної спільноти, який бачу за кордоном”, – додала вона.
Оксана Романюк пропонує розвивати формальну освіту на прикладі тематичних академічних спільнот, як, наприклад, Reuters Institute for the Study of Journalism, який робить актуальні дослідження, курси й тренінги.
Напередодні Оксана Романюк зазначала, що дефіцит кадрів є одним з основних викликів в українському медійному секторі у 2023 році.
*Дискусія “Професійна освіта vs самопідготовка: як українським медіа вирішити проблему кадрів” відбулася за підтримки проєкту Ради Європи “Захист свободи слова та свободи медіа в Україні”.
Help us be even more cool!