ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

ATR звернувся по фінансову підтримку до Європарламенту та Єврокомісії

25.02.2020, 09:53
Фото – ATR
Фото – ATR

Кримськотатарський телеканал ATR звернувся по фінансову підтримку до Європейського парламенту та Європейської комісії. Про це повідомляється на сайті телеканалу 24 лютого.

У зверненні до інституцій ЄС телеканал ATR зазначає, що сьогодні як ніколи потребує від них фінансової допомоги, “оскільки перебуває на межі закриття та втрачає надії на отримання найближчим часом допомоги з боку власної держави”.

ATR у своєму зверненні нагадав, що Європейський парламент у Резолюції “Щодо ситуації з дотриманням прав людини в Криму, зокрема прав кримських татар”, схваленій 4 лютого 2016 року, засудив незаконне закриття засобів масової інформації, зокрема телеканалу ATR, який має значне поширення в межах кримськотатарської громади, та закликав Європейську комісію розширити необхідну фінансову допомогу, необхідну для забезпечення функціонування цього та інших засобів масової інформації у вигнанні в Україні.

“Ми просимо вас на виконання положень вищезгаданої резолюції Європарламенту забезпечити єдиному у світі кримськотатарському телеканалу ATR надання необхідної для його функціонування фінансової допомоги на постійній основі”, – йдеться у зверненні.

Як повідомляв ІМІ, 10 лютого кримськотатарський телеканал ATR заявив про блокування фінансування з державного бюджету і загрозу закриття. За інформацією каналу, частина цих коштів надійшла на рахунок ATR, але їх заблокувало казначейство.

У зв'язку з блокуванням фінансування телеканал запустив марафон #SaveATR – з ефірами без ведучих і гостей. 

11 лютого міністр культури, молоді та спорту України Володимир Бородянський заявив, що нині відомство перебуває в пошуку вирішення ситуації з телеканалом ATR.

Раніше власник ATR Ленур Іслямов повідомив, що через недофінансування з державного бюджету на ATR скорочено 45% колективу.

У другій половині 2019 року ATR недоотримав від держави 15 млн грн. Телеканал одержує фінансову підтримку з державного бюджету з 2016 року за кошт бюджетної програми розселення та облаштування кримських татар та осіб інших національностей, депортованих з території України.

ATR – перший кримськотатарський телеканал. 31 березня 2015 року припинив мовлення через невидавання ліцензії тимчасовою російською окупаційною владою. З вечора 17 червня 2015 року канал відновив мовлення з Києва.

Liked the article?
Help us be even more cool!