ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Американський штат Айова визнав Голодомор геноцидом українського народу

Штат Айова в США визнав Голодомор 1932–1933 років геноцидом українського народу.

Це вже 33-й штат, який ухвалив таке рішення, повідомила посолка України в Сполучених Штатах Оксана Маркарова.

В Айові листопад проголосили місяцем памʼяті про Голодомор-геноцид. Маркарова подякувала губернатору штату Айова Кім Рейнольдс за солідарність з Україною.

"Дякую Генеральному консулу України в Чикаго Сергію Коледову та українській громаді за активну роботу із вшанування пам'яті про жертв Голодомору. Запрошуємо усіх приєднатись до церемонії вшанування пам’яті жертв Голодомору у Вашингтоні 25 листопада о 16:30 біля Меморіалу жертвам Голодомору", – написала пані посол.

Як повідомляв ІМІ, на початку листопада 2023 року ще три штати – Вашингтон, Мериленд і Аризона – долучилися до визнання Голодомору 1932–1933 років геноцидом українського народу та проголосили листопад місяцем пам'яті про український Голодомор-геноцид. Також визнав Голодомор геноцидом штат Вайомінг.

Державне агентство з питань мистецтв та мистецької освіти до 90-х роковин Голодомору 1932–1933 років запускає онлайн-проєкт "Голодомор. Історії роду", у межах якого українці можуть поділитися сімейними історіями, пов'язаними з цією трагедією.

Проєкт покликаний ушанувати пам’ять жертв Голодомору, спонукати українців досліджувати історію власного роду та показати глибину трагедії на конкретних прикладах простих українських родин.

Оповіді будуть опубліковані в соцмережах відомства. Їх можна позначити @Державне агентство України з питань мистецтв та мистецької освіти в дописах на фейсбуку та інстаграмі, а також додати хештег #Голодомор_Історії_роду, щоб об’єднати якомога більше "живих" історій.

Окрім того, Держмистецтв приймає історії, пов’язані з Голодомором, та світлини родичів на e-mail: [email protected]. Ці розповіді також будуть опубліковані.

Liked the article?
Help us be even more cool!