ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Аласанію звільнили не за відсутність висвітлення подій за участі Порошенка – Лебедєва

01.02.2019, 15:35
Фото - Олексія Темченка

Голова Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Тетяна Лебедєва повідомила, що відсутність висвітлення важливих подій за участі перших осіб держави Суспільним мовленням не була причиною розірвання контракту ПАТ “НСТУ” з Зурабом Аласанією.

Про це вона написала у Фейсбуці та опублікувала проект рішення “Про дострокове припинення контракту з Головою правління ПАТ НСТУ Аласанією З.Г.”, який запропонував В’ячеслав Козак, повідомляє “Детектор медіа”.

“У зв’язку з тим, що низка видань поширила неправдиву інформацію щодо мотивів розірвання контракту ПАТ НСТУ з З. Аласанією, повідомляю, що відсутність висвітлення важливих подій за участі перших осіб держави Суспільним мовленням НЕ була причиною даного рішення. Уривок проекту рішення, який цитує, зокрема, З. Аласанія, був запропонований одним з членів наглядової ради В’ячеславом Козаком і лише частково увійшов в остаточне рішення ради”, – наголосила вона.

Аби уникнути інсинуацій, Лебедєва публікувала повний текст одного з проектів рішень. “Цей текст, повторю, НЕ став рішенням ради. Остаточна мотивація припинення контракту з Аласанією буде оприлюднена у найближчі дні”, – наголосила вона.

У проекті рішення зазначено, що за 15 місяців (з липня 2017 року по жовтень 2018 року) на оплату діяльності дублюючих органів було витрачено понад 8 млн грн.

Козак в одному з пунктів написав, що під керівництвом Зураба Аласанії компанія веде незбалансовану і суперечливу фінансову політику, що преміювання керівного складу здійснюється правлінням непрозоро, а також що голова правління “не спромігся впорядкувати фінансову звітність компанії”.

Як повідомляв ІМІ, 1 лютого голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія опублікував частину проекту рішення наглядової ради НСТУ, на якому базується його усунення. В опублікованому документі зазначено, що Зураб Аласанія “не організував мовлення каналу “UA:Перший” ні як “суспільно-політичного каналу” (відповідно до вимог закону), ні як каналу “інформаційного та суспільно-політичного мовлення з елементами просвітництва” (як зазначено у вказаній перехідній концепції)”.

У рішенні зазначено три події, дві з яких за участю президента України Петра Порошенка не були висвітлені на “UA: Першому”.

31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про усунення з посади голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії. Таке рішення було ухвалене більшістю голосів на черговому засіданні наглядової ради: за проголосували дев’ять присутніх членів наглядової ради, проти – три.

31 січня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини розірвання з ним контракту і не виключає, що оскаржить у суді рішення наглядової ради НСТУ щодо його звільнення.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!