ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

Аласанія подає до суду на НСТУ та членів Наглядової ради

25.02.2019, 14:10

Голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України (НСТУ) Зураб Аласанія подає позов про скасування рішень Наглядової ради НСТУ щодо дострокового припинення його трудового контракту.

Позовну заяву голови правління НСТУ Зураба Аласанії оприлюднив у Facebook юрист Андрій Гук, який був автором проекту контракту з головою правління ПАТ “НСТУ” у 2017 році, повідомляє “Детектор медіа”.

Відповідачами виступають ПАТ “НСТУ”, члени Наглядової ради Тетяна Лебедєва (екс-голова) та Світлана Остапа (екс-виконувачка обов’язків голови), а третіми особами – члени Наглядової ради Олексій Панич, В’ячеслав Козак і Вадим Міський (екс-секретар).

За словами юриста Андрія Гука, цей позов буде подано до суду 25 лютого.

Відповідно до позовної заяви, Зураб Аласанія вважає рішення Наглядової ради про дострокове припинення трудового контракту та наступні пов’язані рішення незаконними та хоче захистити свої трудові права.

Зураб Аласанія проситиме суд визнати незаконним та скасувати кілька рішень наглядової ради НСТУ від 31 січня 2019 року:

  • про внесення до порядку денного засідання питання про дострокове припинення контракту та його розгляд в закритому режимі;
  • про голосування за проект рішення питання про дострокове припинення контракту шляхом заповнення письмових анонімних бюлетенів;
  • про припинення контракту достроково на підставі п. 7.4.2.1 контракту з урахуванням обґрунтувань, викладених у проектах рішень О. Панича та В. Козака, а також доповнень і застережень, висловлених під час обговорення;
  • про призначення виконувачем обов’язків голови правління члена правління Миколи Чернотицького;

Також Зураб Аласанія проситиме суд визнати незаконним і скасувати рішення наглядової ради від 12 лютого 2019 року про встановлення дати припинення контракту - 6 травня 2019 року.

Крім того, він проситиме суд визнати незаконним і скасувати рішення голови Наглядової ради Тетяни Лебедєвої про сплив терміну повноважень голови правління та рішення в. о. голови Наглядової ради Світлани Остапи про сплив терміну повноважень голови правління 6 травня 2019 року.

Зураб Аласанія проситиме суд розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження в судовому засіданні з повідомленням (викликом) учасників справи.

У позовній заяві також містяться низка питань до Тетяни Лебедєвої, Світлани Остапи, Вадима Міського, Олексія Панича та В'ячеслава Козака, на які позивач просить дати відповіді й надати відповідні докази.

У коментарі виданню екс-голова наглядової ради НСТУ Тетяна Лебедєва зазначила, що цей позов не став несподіванкою. “Якщо суд ухвалить рішення про скасування рішення наглядової ради, члени НР переглянуть ці питання”, – сказала вона.

Як повідомляв ІМІ, 31 січня наглядова рада Національної суспільної телерадіокомпанії України ухвалила рішення про усунення з посади голови правління Суспільного мовлення Зураба Аласанії.

31 січня голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії України Зураб Аласанія заявив, що йому невідомі причини розірвання з ним контракту і не виключає, що оскаржить у суді рішення наглядової ради НСТУ щодо його звільнення.

12 лютого член Наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України Євген Глібовицький повідомив, що подав до суду на рішення Наглядової ради від 31 січня про дострокове розірвання контракту з головою правління Суспільного Зураба Аласанії.

12 лютого Наглядова рада НСТУ ухвалила рішення, яким встановила дату розірвання контракту 6 травня 2019 року.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!