ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Журналісти Zaxid.net заявили про погрози і звернулися до правоохоронців

17.12.2019, 17:22
Фото – Zaxid.net
Фото – Zaxid.net

Журналіст інтернет-видання Zaxid.net Андрій Дрозда повідомив, що йому та його сім’ї погрожують члени львівських радикальних громадських організацій у зв’язку з веденням професійної діяльності. Про це він заявив 17 грудня під час щотижневої апаратної наради у Львівській облдержадміністрації за участю керівників правоохоронних відомств області, повідомляє Zaxid.net.

“Мені стало відомо про загрозу моєму життю та моєї сім’ї. Погрози надходять з боку учасників організацій націоналістичного спрямування і пов’язані з роботою видання, де я працюю. Ці ж особи 12 грудня вривалися в адміністративне приміщення, де відбувалося засідання Львівської міської ради. Вони вимагали зняти із сайту Zaxid.net публікації щодо учасників проплачених мітингів. Тепер вони заявляють, що відстежують моє місце проживання та місця навчання моїх дітей”, – розповів Андрій Дрозда.

Журналіст закликав голову ЛОДА Маркіяна Мальського та керівників правоохоронних структур Львівської області відреагувати на факти погроз.

Андрій Дрозда та редакція Zaxid.net звернулися з офіційними заявами до Національної поліції України, СБУ та Генеральної прокуратури щодо тиску та погроз у зв’язку з висвітленням діяльності членів організацій “Шквал”, “Об’єднання добровольців”, “Сокіл”, “УСУ АТО”, “Розвиток громади” в матеріалах, опублікованих на сайті Zaxid.net.

Зокрема, йдеться про статті “Львівські “тітушки” – хто вони?”, “Ідентифікація тітушок”, “Повернення в Едем. Ігор Кривецький скупив у атовців 65 га землі біля свого курорту “Едем Резорт”, “Група псевдоактивістів штурмом захопила Львівську міськраду”, “Активісти “Розвитку громади” зірвали засідання містобудівної ради у Львові” та інші.

Такі ж погрози через свою професійну діяльність отримала ще одна журналістка Zaxid.net, співавторка резонансних розслідувань про діяльність членів згаданих угруповань Марта Когут.

Зважаючи на загрозу життю і здоров’ю журналістів, головний редактор Zaxid.net  Олег Онисько раніше звернувся до голови Національної поліції України Ігоря Клименка, Генпрокурора Руслана Рябошапки, Голови СБУ Івана Баканова та начальника ГУ Національної поліції у Львівській області Василя Віконського з проханням ефективно розслідувати зазначені обставини та притягнути винних до відповідальності.

Як повідомляв ІМІ, 12 грудня редакція інтернет-видання Zaxid.net звернулася до правоохоронців через спроби перешкоджання журналістській діяльності з боку радикально налаштованих представників кількох львівських громадських організацій. У зверненні видання просить забезпечити можливість повноцінної роботи редакції і гарантувати безпеку журналістів.

У грудні 2018 року представники різних громадських організацій намагалися силою увірватися до редакції Zaxid.net, Як зазначило видання, серед них були фігуранти публікацій Zaxid.net, які стосуються спроб захоплення громадських земель під виглядом безкоштовного роздавання учасникам АТО.

Liked the article?
Help us be even more cool!