ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Збереження держави – головний позитив 2023 року, на думку медійників: опитування ІМІ

20.01.2024, 10:00
Колаж ІМІ. Illustrations by by sketchify
Колаж ІМІ. Illustrations by by sketchify

На думку опитаних ІМІ медійників, головним позитивом 2023 року стало збереження держави. Також багато хто з медійників позитивно відгукнувся про ухвалення нового Закону України “Про медіа”. 

Такими є результати анонімного кількісного онлайн-опитування журналістів методом анкетування, проведеного Інститутом масової інформації 4-26 грудня 2023 року. В опитуванні взяло участь 164 журналісти з усіх регіонів України.*

Також з позитивів багато медійників відзначили плюралізм медіа попри воєнний стан, грантову підтримку редакцій з боку донорських організацій та подальший розвиток і підвищення якості медіа навіть в умовах війни. 

Для порівняння: у 2021 році респонденти-журналісти серед позитивів згадували зростання можливостей для професійних навчань і розвитку, готовність журналістів гуртуватися, взаємодопомогу спільноти та те, що їхнє медіа вижило й продовжує працювати.

В опитуванні журналісти, зокрема, так описували позитиви 2023 року:

  • “Держава збереглася, медіа не закрилися та знайшли джерела фінансування”. 
  • “Попри складні умови роботи було багато можливостей для підтримки й професійного зростання від різних організацій. Це і матеріальна, і менторська професійна підтримка, яка мотивувала працювати далі”.
  • “Імплементація закону про медіа та його наслідки”.
  • “Що всі знайомі, які на передовій, живі”.
  • “Поява більшої кількості якісних медіа”.
  • “Більше уваги до медіа з боку наших західних партнерів: грантова, психологічна підтримка, ретрити за кордоном, тренінги тощо”.
  • “Незважаючи на воєнний стан, в Україні зберігається плюралізм у медіа, набувають розголосу журналістські розслідування”.
  • “Змога писати українською і жити на своїй землі”.
  • “На мою думку, головним позитивним моментом для українських медіа у 2023 році стала їхня роль в інформуванні суспільства про російську агресію та її наслідки. Медіа оперативно та неупереджено висвітлювали події війни, забезпечуючи українців правдивою та актуальною інформацією. Це сприяло підвищенню довіри до медіа з боку суспільства та зміцненню їхньої ролі в демократичному процесі”.

Головним особистим здобутком журналістів минулого року став розвиток у професії попри психологічні виклики та виснаження, збори значних сум допомоги для ЗСУ та розширення співпраці з міжнародними медіа.

Свої особисті здобутки журналісти описували так:

  • “Навчилася працювати попри втому, безсилля і депресію. Робота тримає і змушує рухатися далі”.
  • “У Полтаві завдяки ІМІ діє активний журналістський хаб, це моє особисте досягнення, вважаю, бо мріяла про таке багато років і нарешті маю можливість робити. Щодня отримую подяки та фідбеки про діяльність хабу, і це дуже надихає. Неймовірно надихає”.
  • “Залишився в професії, допомагав розвінчувати фейки, донатив на ЗСУ”.
  • “Складно визначити. Цього року спробувала багато різних видів діяльності в професії. Реалізувала пару самостійних проєктів. Загалом роботою задоволена”.
  • “Професійний – кілька вдумливих текстів на теми деколонізації і культури під час війни, які вважаю важливими. Особистий – вдалося звикнути до того, що я одна, і навіть підтримувати інших”.
  • “Відновила свою авторську програму на радіо, яку роблю без цензури й де можна називати речі своїми іменами, пішла з марафону і запустила другий сезон свого подкасту”.
  • “Кільканадцять непоганих статей у Німеччині та Естонії”.
  • “Зібрала більш ніж мільйон гривень на ЗСУ”.
  • “Висвітлення гарячих тем на півдні, ексклюзивні матеріали з віддалених сіл, до яких не їдуть медіа, серія матеріалів у різних жанрах про наслідки підриву Каховської ГЕС. Підтримка співпраці з відомими всеукраїнськими та іноземними медіа для поширення цього контенту на широку аудиторію. Встановлення хороших професійних і особистих зв'язків з багатьма колегами, нетворкінг, який допомагає робити матеріали якіснішими”.
  • “1. Не з'їхала з глузду – особистий здобуток. 2. Виграла грант на розвиток сайту – професійний здобуток”.

Як ми писали раніше, за результатами цього опитування, 98% українських медійників відчувають стрес та ті чи інші симптоми, які, зокрема, можуть свідчити про депресію. 

*Дослідження проводилося методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед потенційних респондентів – журналістів і редакторів. Усього отримано 164 відповіді від медійників з усіх регіонів України. З них 65% жінок, 34% чоловіків, 1% іншої статі. Максимальна похибка становить 5%. Дослідження проводилося протягом 4–26 грудня 2023 року. 

Liked the article?
Help us be even more cool!