ГАРЯЧА ЛІНІЯ
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Підтримати ІМІПодай скаргу

У ЛЮТОМУ В ЗАПОРІЖЖІ „ДЖИНСА” АКТИВІЗУВАЛАСЯ ЗНОВУ

05.02.2009, 00:20
  Газета «Суббота плюс» у Запоріжжі четвертий місяць моніторингу поспіль продовжує займати першість за кількістю матеріалів, які підготовлені й опубліковані з порушенням журналістських стандартів. Про це свідчать результати моніторингу публікацій запорізької преси громадською організацією Центр підтримки демократичних журналістських ініціатив. Моніторинг проводився з 1 по 28 лютого, під час якого експерти оцінювали сумнівні публікації у 5 виданнях Запоріжжя.Експерти:

- Анна Курнацька, Запорізький прес-клуб;

- Тетяна Хітрова, кандидат філологічних наук, доцент, завідувачка кафедри теорії і практики журналістики Інституту журналістики і масових комунікацій Класичного приватного університету;

- Наталія Петренко, Дніпропетровський прес-клуб,

визначили:

з 19 матеріалів, відібраних під час моніторингу, в яких експерти одноголосно зафіксували явні порушення стандартів актуальності, значущості та збалансованості, «фігурантами» в основному Благодійний фонд «Патріот Запоріжжя» (4 матеріали), ЛГЗ «Хортиця» (3) і Партія регіонів (2).

Найбільше інформації без відповідного маркування розмістили:

Cуббота плюс                                9

Наше время-плюс                         5

МИГ                                                3

Запорізька правда (щоденна)      2

Остров свободы                            0

 Аналіз і тенденції:

Як зазначає Анна Курнацька: «Джинсові» публікації за лютий складають матеріали як від комерційних структур так і від політичних партій. І якщо у січні видавалося, що економічна криза в області відчутно зменшила рекламний ринок. То лютий приносить деякі корективи в цю картину Це видно і по кількості легальної реклами і по кількості замовних матеріалів».

Тетяна Хітрова вважає, що «знову з’явилися «джинсові» публікації від політичних сил – Партій регіонів, Володимира Литвина та партії Велика Україна – все це свідчить про намагання бути присутніми в інформаційному просторі напередодні можливих виборів на регіональному рівні».

Експерт Наталія Петренко переконана, що «подібна динаміка в запорізькій пресі буде зберігатися й надалі».

 Директор Центру підтримки демократичних журналістських ініціатив Олег Богуславський: «Моніторинг преси за лютий знову приніс очікувану картинку змін. Кількість «джинси» знов зросла.

Причиною цього стало, скоріше за все, те, що у лютому, після місяця різдвяно-новорічних свят, бізнес знов активізує свою діяльність. Винятком стала лише банківська сфера, яка знаходиться в режимі повної мінімізації витрат.

Не можна обійти й передвесняну активізацію політикуму –  дочасні парламентські вибори їх вже не турбують, проте з’явилася загроза позачергових регіональних виборів у Запоріжжі».

Проект здійснюється за сприяння Фонду розвитку ЗМІ Посольства США в Україні. Моніторинг друкованих видань буде продовжуватися і надалі.

Сподобалася стаття? Допоможи нам бути ще крутішими!