ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Розвиток відео та залучення ШІ – основні інновації 2024 року в українських медіа. Річне опитування ІМІ

07.01.2025, 11:59

За підсумками 2024 року основним трендом в українських медіа став розвиток відеоконтенту (71% опитаних медійників). А головною інновацією стало застосування штучного інтелекту в роботі (63% опитаних). 

Тренди контенту – 2024

Такими є результати анонімного кількісного онлайн-опитування журналістів методом анкетування, проведеного Інститутом масової інформації 1–17 грудня 2024 року. В опитуванні взяли участь 120 журналістів з усіх регіонів України*.

Відеоконтент очолив список українських медійних трендів 2024 року, що цілком закономірно з огляду на зростання популярності таких форматів, як рілси, шортси, а також розвиток українського ютубу. 

На другому місці серед трендів року – зростання популярності соцмереж, на що вказали 67,5% опитаних ІМІ медійників. Це підтверджується дослідженням ІМІ від листопада 2024 року, яке показало, що 40% новин у найпопулярніших українських онлайн-виданнях насправді взято із соціальних мереж.
На третьому місці серед трендів – розвиток маніпуляцій, дезінформації, нових форм фейків (наприклад, згенерованих ШІ): про це згадали 49% опитаних. 

І, нарешті, 41% респондентів указав серед медійних трендів 2024 року емоційний контент, хайп як метод залучення аудиторії. 

Інші, менш популярні медійні тренди 2024 року – це:

  • плагіат і крадіжки матеріалів (37% респондентів зазначили, що стикалися з цим);
  • розвиток нішевих медіа (26%);
  • зростання прозорості для медіа (19%);
  • збільшення кількості джинси, зокрема політичної (18%).
Тренди та інновації 2024 року. Інфографіка ІМІ

Інновації 2024 року 

2024 рік відзначився активним впровадженням технологій, які трансформують українські медіа. Серед інновацій, які медійники використовували 2024 року, на першому місці був генеративний штучний інтелект – про це зазначили 63% опитаних ІМІ медійників. 

Другою за популярністю інновацією виявилися платформи для візуального сторітелінгу (Canva, Infogram, Flourish або аналогічні) – 37,5% респондентів указали на це.

На третьому місці серед залучених медійниками інновацій – аналітичні інструменти (такі як Google Analytics 4, SimilarWeb або інші сервіси для аналізу аудиторії): 27,5% респондентів. 

Для 24% опитаних інновацією року стали нові платформи для роботи з аудиторією (WhatsApp, Threads, інші соцмережі). І, нарешті, ще 14% медійників зазначили про технології для відеопродукції (дрони, стабілізатори, нові програми для монтажу).

Цікаво, що аж 7% опитаних українських медійників указали, що створили та використовують у своїй роботі власні ШІ-розробки, програми для аналізу баз даних тощо.

Результати опитування ІМІ свідчать, що українські медіа дуже динамічно реагують на зміни в технологіях і поведінці аудиторії. Домінування відеоконтенту та впровадження ШІ свідчать про тенденцію до зростання інтерактивності й попиту на ефективність у роботі редакцій. Проте виклики, пов’язані з маніпуляціями, плагіатом та емоційним контентом, потребують нових підходів до (само)регулювання та моніторингу медійного простору.

*Дослідження проводилося методом кількісного анонімного онлайн-опитування за простою випадковою вибіркою серед потенційних респондентів – журналістів і редакторів. Усього було отримано 120 відповідей від медійників з усіх регіонів України. З них 72,5% жінок, 27,5% чоловіків. Максимальна похибка становить 5%. Дослідження проводилося протягом 1–17 грудня 2024 року. 

**Сума відповідей не дорівнює 100%, адже респонденти могли обрати кілька з них.

 

Liked the article?
Help us be even more cool!