ГАРЯЧА ЛІНІЯ(050) 447-70-63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

[email protected]

(050) 447-70-63

Подай скаргу

Лише 3,6% новин у регіональних онлайн-медіа – про ООС: дослідження ІМІ

02.12.2019, 15:00

Інформація про ООС у новинних стрічках регіональних онлайн-медіа становить лише 3,6% матеріалів загальної кількості новин. Водночас найчастіше регіональні ЗМІ пишуть про конфліктно-чутливі групи населення, дають зведення з лінії розмежування та інформацію розведення військ, а найменше пишуть про ситуацію в прифронтових населених пунктах. 

Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведено в 10 регіонах України у листопаді цього року.*

За результатами моніторингу ІМІ, найбільше новин з тематики ООС в аналізований період було опубліковано в онлайн-медіа Львова (6,3% загальної кількості публікацій), Запоріжжя (4,7%), Чернівців та Чернігова (по 4,1%). Найменше новин про війну на Сході України опублікували онлайн-медіа Рівного (всього лише 0,8% загальної кількості публікацій).

Водночас найчастіше журналісти писали на конфліктно-чутливі теми (33,3% загальної кількості матеріалів про ООС). Найбільше таких новин було опубліковано в медіа Рівного та Тернополя  (по 92,3% загальної кількості публікацій про ООС в регіоні), Сум (91,6%) і Черкас (71,4%), найменше – в онлайн-медіа Харкова (10,5%) та Запоріжжя (12%).

Зведення з лінії розмежування публікували в кожному четвертому матеріалі (або 24,2% загальної кількості публікацій про ООС). Найчастіше про це писали онлайн-медіа Чернігова (57,2% загальної кількості публікацій про ООС в регіоні) і Харкова (52,6%). Не публікували новини на цю тематику онлайн-медіа Житомира, Рівного, Сум, Черкас і Чернівців. 

Про розведення військ було опубліковано 18% матеріалів. Найбільше їх було в онлайн-медіа Харкова (26,3% загальної кількості публікацій про ООС в регіоні), Запоріжжя (24%) і Львова (22,7%). Не писали новини про розведення в чернігівських, сумських та тернопільських медіа.

Водночас тональність висвітлення новин про розведення військ на лінії розмежування здебільшого була нейтральною. Так, із 53 новин про розведення нейтрально були написані 72%, позитивно – 17% і негативно – 11% матеріалів.

*У межах дослідження було опрацьовано 8263 новини із 50 регіональних онлайн-медіа в 10 містах України (Житомир, Запоріжжя, Львів, Рівне, Суми, Тернопіль, Черкаси, Харків, Чернівці, Чернігів), що були опубліковані в стрічках новин з 4 до 8 листопада 2019 року. До моніторингу потрапили виключно новини з новинної стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки тощо не аналізуватися.

Методологія моніторингу охоплювала аналіз кількості та тематики новин про ООС, а також кількість та тональність висвітлення новин про розведення військ на Донбасі. Тематика новин про ООС містила, зокрема, такі категорії: конфліктно-вразливі групи населення, зведення з лінії розмежування, розведення військ, новини з урегулювання конфлікту як на  міжнародному рівні, так і в межах країни, новини з непідконтрольних Україні районі, висвітлення ситуації в прифронтових населених пунктах. Усього було проаналізовано 294 новини з тематики ООС.

Моніторинг проводили у таких ЗМІ: 

ЖИТОМИР ("Журнал Житомира", "Житомир.Інфо", "Житомир-онлайн", "Фреш ньюз", "20 хвилин. Житомир"), ЗАПОРІЖЖЯ (061.ua, "Zaбор", Forpost, Ipnews, "Репортер Запоріжжя"), ЛЬВІВ (ЗІК, "Захід.нет", "Вголос", "Варта 1", "Твоє місто"), РІВНЕ ("Радіо трек", ОГО, "Рівне 1", "Рівне вечірнє", ВСЕ, "РівнеМедіа"), СУМИ ("Данкор онлайн", 0542.ua, "Сумські дебати", SumyToday, The Sumy Post),ТЕРНОПІЛЬ (0352.ua, "Галас", "Терен", "Реально", "За Збручем"), ЧЕРКАСИ ("Вичерпно", Центр черкаських медіа, "ІнфоМіст", "Прочерк", "Нова доба"), ХАРКІВ (АТН,  Status Quo, "Город Х", KHARKIV Today, 057.ua), ЧЕРНІВЦІ ("БукІнфо", "Молодий буковинець", АСС, "Час", 0372.ua), ЧЕРНІГІВ ("Город.CN", 0462.ua, "Час Чернігівський", "Події і Коментарі", "ЧеЛайн").

 

Liked the article?
Help us be even more cool!