ГАРЯЧА ЛІНІЯ050 447 70 63
на зв’язку 24 години
Залиште свої дані
і ми зв’яжемося з вами
дякуємо за звернення

Або ж зв’яжіться з нами:

info@imi.org.ua

050 447 70 63

Подай скаргу

Кримінал, ДТП, надзвичайні події та коронавірус – топтеми в регіональних онлайн-медіа: дослідження ІМІ

03.12.2020, 12:48

Найбільше новин в регіональних онлайн-медіа стосуються кримінальної тематики, надзвичайних подій, ДТП і коронавірусу, найменше – прав людини, екології і війни на сході. Такими є результати дослідження ГО “Інститут масової інформації”, що було проведене в 10 регіонах України в листопаді цього року *.

За даними дослідження ІМІ, найбільш висвітлюваними в регіональних онлайн-ЗМІ є теми криміналу та надзвичайних подій, пандемії / коронавірусу, соціальна тематика й політика. У стрічках регіональних сайтів, які досліджували експерти й експертки ІМІ, 26% новин стосуються криміналу, надзвичайних подій та ДТП, 19% – пандемії коронавірусу. Ще 15% новин присвячено соціальній тематиці, 13,5% – політичним процесам у країні та регіоні. Також по 6% новин припало на теми економіки / бізнесу і міжнародні новини. Спорту і розважальному контенту були присвячені по 3% новин. Найменше писали про права людини (0,5%), екологію (1%) та війну на сході / ООС (2% загальної кількості публікацій). 

За результатами моніторингу, найчастіше публікують кримінальні новини та інформацію про надзвичайні події, зокрема ДТП, онлайн-ЗМІ Одеси й Черкас (по 33%), Харкова і Херсона  (по 32%). Найменше новин про кримінал опубліковано в новинних стрічках онлайн-ЗМІ Полтави та Донецька (15 і 14% відповідно). 

Лідери у висвітленні коронавірусної тематики – онлайн-ЗМІ Донецька (28%), Черкас і Полтави (по 23%). Найменше новин про пандемію коронавірусу опубліковано в новинних стрічках сайтів Херсона (11%) і Миколаєва (13%).

Найчастіше новини із соціальної тематики публікували полтавські й одеські онлайн-медіа (22 і 21% загальної кількості новин відповідно), найменше на цю тему писали онлайн-медіа Миколаєва (8%) і Черкас (9%).

Водночас в онлайн-ЗМІ Херсона (22%), Львова і  Миколаєва (по 17%) було найбільше новин про політику. Найменше політичних новин було на сайтах Волині (7%) і Полтави (7% загальної кількості новин).

Разом з тим у новинних стрічках регіональних онлайн-медіа зафіксовано 3% матеріалів з ознаками замовності, з них 61% публікацій мав ознаки політичної замовності, 39% – комерційної. Найбільше матеріалів з ознаками замовності зафіксовано в онлайн-медіа Дніпра (10% загальної кількості новин у регіоні), найменше таких матеріалів публікували в новинних стрічках онлайн-медіа Волині, Миколаєва і Полтави (по 1% матеріалів у новинах регіону).

*У межах дослідження проаналізовано 8629 новин, із них 253 публікації з ознаками комерційної та політичної замовності, в 50 регіональних онлайн-медіа 10 регіонів України (Волинь, Дніпро, Донецьк (Маріуполь, Слов'янськ), Львів, Миколаїв, Одеса, Полтава, Харків, Херсон, Черкаси) із 2 до 6 листопада 2020 року включно. До моніторингу потрапили виключно новини зі стрічки інтернет-ЗМІ: статті, журналістські розслідування, аналітика, блоги, авторські колонки, анонси тощо не аналізуватися. 

Методологія моніторингу охоплювала тематичний аналіз публікацій (політика, соціальна тематика, кримінал / НП / ДТП, економіка / бізнес, війна на сході / ООС, пандемія / коронавірус, розважальний контент, спорт, екологія, права людини, міжнародні новини, інше), а також кількість матеріалів з ознаками політичної та комерційної замовності в регіональних новинах онлайн-медіа.

Моніторинг проводили в таких ЗМІ:

ВОЛИНЬ (Волинські новини, ВолиньPost, Волинь24, Район.in.ua, Під прицілом), ДНІПРО (Відкритий, 056, Днепровская панорама, Информатор, gorod.dp.ua), ДОНЕЦЬК (МАРІУПОЛЬ) (0629, Новини Донбасу, Карачун (Слов'янськ), Avdeevka.city, MRPL.CITY), ЛЬВІВ (Львівський портал, Захід.нет, Вголос, Варта1, Твоє місто), МИКОЛАЇВ (Преступности.НЕТ, Мой город, Новости-N, Інше.TV, 0512), ОДЕСА (Думська, 048, Одесская жизнь, УСІ.Одеса, Odessa online), ПОЛТАВА (Полтавщина, poltavske.tv, ОКІА Новини Полтавщини, 0532.ua, Зміст), ХАРКІВ (АТН, Status Quo, Город Х, KHARKIV Today, 057.ua), ХЕРСОН (ХерсонОНлайн, Мій Херсон, Любимый Херсон, Херсонщина за день, Херсонці), ЧЕРКАСИ (Вичерпно, 18000, Прочерк, Zmi.ck.ua, Провсе).

Liked the article?
Help us be even more cool!